avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 755 soluții astăzi
Forum Activitate dutch

Activitate dutch

Răspuns la discuția Contract comodat - sediu social
Trebuie atasata la dosar si o copie dupa actul de proprietate al spatiului sau un extras de la CF?
Răspuns la discuția Rezervare denumire firma
Multumesc de raspunsuri, cred ca cel mai comod ar fi sa rezolv in Bucuresti daca nu se pierde mult timp.
Răspuns la discuția Rezervare denumire firma
Eu ma refeream strict la rezervarea denumirii, stiu ca acesta e primul pas, deci mai e pana la statut si act constitutiv. Ma intereseaza daca poate altcineva sa faca doar rezervarea denumirii, apoi eu sa depun dosarul cu toate actele Registrul Comertului. Stiu ca e posibil sa dureze cateva zile pana cand se da raspunsul si nu vreau sa bat drumul doar sa depun o simpla cerere, vreau sa merg pt a depune dosarul complet.
As vrea sa stiu ce fel de imputernicire trebuie ca sa mearga cineva la Registrul Comertului si sa rezerve denumirea societatii in numele meu, nu stiu daca trebuie facuta la notar sau e suficient sa o semnez si atat.
Eu stau in Bucuresti, iar sediul social va fi in provincie si as vrea sa scutesc un drum.
Vreau sa infiintez un SRL cu sediul social in apartamentul parintilor mei cu care sa inchei un contract de comodat. As vrea sa stiu daca ei se supun unui risc in caz de faliment sau alte situatii in care firma ar avea probleme in viitor.
Va multumesc!