avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Activitate catalyn1234

Activitate catalyn1234

nu sa deschis succesiunea de pe urma bunicului meu cand a murit acum 14 ani din cate stiu eu si cred ca acum vrea sa o deschida.
ms mult,unchimiu mia oferit o suma de bani incredibil de joasa, adica 1000 de lei ceea ce este o amaraciune de salariu in tara asta,o sa astept pana o sa vrea el sa dezbatem succesiunea si atunci o sa ma prezint la notar acceptand sfertul care mi se cuvine,daca in viitor vrea sa ii las partea mea as putea sai fac o donatie ? cerand o suma de bani LEGAL in fata notarului sau o alta autoritate jurididca ?inca o data multumesc foarte mult.
cred cda unchiul meu vrea sa deschida succesiunea bunicului meu decedat acum 14 ani,si cred ca bunica mea o sa renunte la partea ei in favoarea lui,pot renunta eu la partea mea dar cu despagubiri fata de el ?
multumesc mult
buna ziua tatal meu a decedat anul trecut,am facut succesiunea etc....acuma fratele lui unchiul meu vrea sa las procura la notariat ca sai las partea tatalui meu de la casa bunicii care inca traieste,daca nu ii las procura el poate deschide o actiune in instanta cerand o parte din bunurile tatalui meu(acum ale mele)?
Răspuns la discuția Cum intru in casa mea?
multumes frumos astazi o sa iau legatura cu piolitistul de proximitate
buna seara, tatal meu a decedat anul trecut am facut succesiune si am trecut casa pe numele meu, el traia in concubinaj cu o femeie dansa inca are cheile de la casa tatalui meu (acum casa mea) si nu dau de ea, as dori sa intru in casa, CUM PROCEDEZ?:(