avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Activitate florinbele

Activitate florinbele

Buna ziua,

La ora actuala in caz de restructurare post individuala nu colectiva ce obligatii are angajatorul vis-a-vis de plata salariilor compensatorii ? Mai e valabila legea din 2009 care obliga angajatorul la plata a minim 1 salar compensator ?

Multumesc anticipat,

Florin
Buna ziua,
As dori sa intreb in cazul restructurarii pozitiei, cat de documentata trebuie sa fie aceasta decizie ? avand in vedere ca eu lucrez in vanzari cu target lunar. Mentionez ca la ora actuala compania este in situatia de a fi preluata/cumparata de o alta companie, si nu se afla intr-o situatie financiara proasta. Totodata care este modalitatea prin care imi este evaluata eficienta ? care sunt criteriile de care se tine cont avand in vedere ca in contratul de munca nu este stipulat nici un criteriu de acest fel. Totodata nu mai exista in companie o alta persoana pe acceasi pozitite cu mine cu care as putea fi comparat.

Ce variante am de a contesta aceasta decizie ? in cazul in care o contest in instanta in perioada de preaviz, se anuleaza decizia de concediere, si raman angajat cu toate drepturile pana cand instanta ia o decizie ?

Multumesc anticipat