avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Activitate Camy2013

Activitate Camy2013

buna seara as avea o rugaminte daca ma puteti lamuri in legatura cu un alt proces pe rol de partaj judiciar intre frati stiind ca, cartea funciara a fost sistata procesul inca se judeca as dori sa stiu ce se poate inpati pe acest motiv fiind vorba de mostenireaparintilor nostri compusa din o casa de locuit si un teren extratabular 30ari va multumesc.

buna ziua va multumesc ca ma ajutati cu indiciiin problema mea pentu ca am consultat un av. de la noi din jud.si ma sfatuit ca nu am sanse sa recuperez nici un ban pentu ca nu am facut recurs atunci cind am prinit hotarirea asta fiind in anul2011.data17.08.dar in acel proces am fost reclamanta iar sora era pirita avand ca obiect rectificarea cartii funciare. in concluzi fostul av. a cerut ''cheltuieli de judecata ocazionate''iar in hotarire scrie ''obliga parata m....la 320 lei cheltuieli de judecata reclamantei''.acum vin cu rugamintea daca poate cineva sa imi explice de ce nu sa hotarat macar jumatate din acea suma fiind de 6000lei si de unde asa cheltuiala mica pentru ca si taxa de timbru a fost mai mare adica a fost 480lei. ultima intrebre adresata este ca daca mai pot sa fac ceva in acest moment va multumesc
in data 18 03 2013 am depus actele la un cabinet de excutor judecatoresc pentru o recuperare de bani in urma unei hotariri din 2011 pe care nu puteam sai recuperez si acum vin cu intrebarea in cat timp as putea sa recuperez suma sau daca notificarea este suficienta pentru ami primi dreptul. Va multumesc.
ce fel de acte ar fi necesare inafara de contractul pentru onorariu pe care nu il mai gasesc dar am facturile chitantele atasate a plati efectuate
in urma unui proces de anularea c.f fiind reclamanta in proces am angajat un avocat cu un onorariu de 6000 lei care i-am achitat. In urma hotararii judecatoresti al acestui proces am castigat procesul dar am uitat sa cer cheltuielile onorariului in instanta si va rog sa ma indrumati ce fel de acte ar fi necesare pentru a ma despagubi parata din acel dosar (fiind sora) ca sa pot sa imi primesc onorariul si in ce masura? avand in vedere ca am chitantele doveditoare de achitarea sumei dar lipsindumi contractul intre mine si avocat. Va multumesc