avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 242 soluții astăzi
Forum Activitate MIHAELA333

Activitate MIHAELA333

Inteleg asta,dar asa scrie pe hotararea mea,numai DEFINITIVA.Credeti ca este o greseala care m-ar dezavantaja???
Este Ordonanta Presedintiala!!!
Scrie la sfarsit asa,Definitiva .Cu recurs in 5 zile de la pronuntare.Nu scrie EXECUTORIE!!!
scrie numai DEFINITIVA!!!
Daca nu este cu suparare care articol priveste acest lucru?
Multumesc de raspuns,se pare ca am uitat ceva sa spun,hotararea care trebuie sa mi-l aduca inapoi este definitiva si el a atacat-o cu recurs,poate fi pusa in aplicare de catre executor???
...in ordinul de protectie mi s-a aprobat ca minorul sa stea la mine in domiciliu,dar acum acest ordin si-a pierdut valabilitatea.Ce sa fac la executor daca nu mai am titlu executoriu valabil?Cand am divortat la notar am incheiat o conventie in care ne-am inteles sa stea minorul la mine,tot in acea conventie este scris ca tatal sa aiba legaturi personale cu minorul ori de cate ori vrea,este adevarat ca eu nu l-am lasat sa vada copilul si si-a cerut acest drept in instanta,care l-a si castigat,cu obligatia de al aduce inapoi dupa expirarea termenului de vizita de la el in locuinta,....repet nu mai am valabila o hotarare judecatoreasca,deoarece masura impusa de instanta are caracter provizoriu,6 luni,...ce ma fac daca nu imi aduce copilul inapoi dupa programul de vizita???
....cred ca nu m-am facut inteleasa....masura provizorie care am avut-o in sensul ca domiciliul minorului este stabilit la mama ,a expirat!!! Ce pot face daca nu imi mai aduce copilul inapoi dupa expirarea programului de vizita???.
Buna ziua,va rog sa ma ajutati daca puteti cu un sfat.Am divortat la notar,apoi am introdus un ordin de protectie in instanta,printre ce am cerut eu acolo nu mi-sa aprobat decat, ca minorul care a rezultat in urma casatoriei sa aiba domiciliul la mama,de atunci au trecut 6 luni.De atunci pana acum tatal m-a actionat in judecata pentru program de vizita,a castigat un program de vizita de 1 zi pe saptamana,cu obligatia lui de a-mi aduce copilul inapoi la domiciliul mamei ,dupa ce expira acea zi de vizita.Acum va intreb,avand in vedere ca mi-a expirat masura castigata prin ordinul de protectie(stabilirea domiciliului la mama),daca el nu imi mai aduce copilul,ce pot sa fac???