avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 151 soluții astăzi
Forum Activitate mayra2013

Activitate mayra2013

multumesc.nu stiam ca este judecatorie in gaesti.
buna seara. unde se judeca liberarile conditionate celor incarcerati la penitenciarul gaiesti? la judecatoria targoviste sau...?
ce este termenul de reinterare in cazul unei cereri de liberare conditionata? data la care va fi prezentat instantei cu cererea de eliberare conditionata sau data la care va intra in comisia de liberare conditonata din penitenciar? va multumesc
Răspuns la discuția eliberarea conditionata
i-a fost respinsa cererea de eliberare conditionata si am declarat recurs.ar fi sanse la recurs?inca o intrebare.i s-a dat termen de reinterare pe 27 iunie,pe 27 iunie va fi prezentat instantei cu cererea de eliberare conditionat sau va intra in comisia de eliberare din penitenciar p 27?va multumesc
buna seara.tatal meu are eliberarea cnd joi la judecatoria sec 5.iar avocat nu poate ajunge la proces.el a fost admis de comisia din pnt,are o declaratie ca va avea un loc de munca dupa eliberare,fara rapoarte.ce sa facem?sa angajam avocat sau sa ramanem cu cel din oficiu?ce sanse reale avem?
a depus contestatia la executare si are termen inaintea cererii de eliberare conditionata. ce sanse ar putea avea la contestatie sa fie pus in libertate si pedeapsa sa fie considerata executata? pana la contestatie va avea executat un an si o luna din pedeapsa de 1 an si 6 luni.
eu am fost azi cu avocata la judecatoria sectorului 4 si am fost la registratura pentru a depune cererea pe eliberarea conditionata si doamna de acolo ne-a spus ca nu putem depune cererea pentru ca el este pe sectie si trebuie dus pe penitenciar pentru a putea intra in comisie.
am fost sa depunem cererea de eliberare conditionata la judecatoria sectorului 4 si ni s-a spus ca trebuie sa asteptam sa fie transferat intr-un penitenciar si ca pana atunci sa depunem o contestatie la executare ca poate nici sa nu mai fie nevoie de eliberare cnd si sa fie eliberat la contestatie
ar avea si circumstante atenunate.pe parcursul pedepsei de un an care i s-a dedus nu a avut nici un raport,a muncit,a fost actor la teatru Nottara chiar.are un copil de 3 luni in intretinere,lucra inainte de a fi arestat.sa speram ca aceste lucruri poate vor conta.
va multumesc pentru sfaturi.sa speram ca va fi eliberat conditionat si ca acest lucru sa se intample cat mai curand.