avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 677 soluții astăzi
Forum Activitate corynutzabella

Activitate corynutzabella

In urma cu un an mi s-a facut plangere cum ca asi fi lovit o persoana,pe care o ajutasem ca am gasit-o cazuta (plangerea mi s-a facut la 33 zile dupa incident) dosarul a ajuns la procuratura unde s-a clasat si mi s-a spus ca pot sa imi riddic permisul cu acea ordonanta.am mers la IPJ ,mi-au mai cerut un proces verbal de la politistul de caz,am fost si dupa ala.pe acel proces verbal aveam avertisment si 3 pumcte de penalizare ,politostul mi-a spus sa merg cu pv-ul ala sa imi ridic permisul. Cel de la ghiseu mi-a zis ca am permisul suspendat pe 90 de zile...motivul nu stiu...nu mi-a dat nimic la mana.e posibil asa ceva?precizez ca in pv-ul de la politistul de caz aveam articolul 108/1/b /1
Multumesc anticipat
multumesc frumos pentru raspuns
buna ziua.lucrez de 3 ani la o firma care in final s-a hotarat sa ne trimita in somaj deoarece nu au mai luat lucrari. ideea e ca eu am un if impreuna cu mama mea (50% fiecare),dar venitul la acesta e 0 lei de 2 ani .oare o sa fie vreo pr sa nu pot intra in somaj de la firma unde lucrez?
:D sincer nici nu stiu de care mi-e mai frica.deci sa inteleg ca nefiind identificate in rolul meu voi putea discuta cu el si o sa-i convina mai bine sa ii dau banii in rate si sa scap odata.

va multumesc din suflet pt raspunsuri si promit ca o sa va anunt cand o sa ies din incurcatura asta ...cum am iesit.
nu sunt pe numele meu.sunt pe numele sotului.primaria a trimis catre ei ca la rol e sotul care are casa masina si pamant pe numele lui.sa aman ori palta integrala pt cateva luni ori sa platesc in rate.naspa e ca sotul nu stie si nici nu prea intelege daca i-as explica,de asta mi-e frica asa tare
08.05.2005.data emtere.ultima plata este prin septembrie 2011.art 782 alin (1).ieri a fost trimisa .sambata si duminica se pun?daca ma duc luni si pun un 500 lei in contul specificat ,o fi bine?il mai aman cumva?
banca nu poate sa imi mai acorde asta,i-am sunat.au zis sa vb cu executorul judecatoresc.am sunat dar nu mi se raspunde.executarea este pet 5 zile.nu stiu daca se mai poate cumva rezolva cu executorul.
multumesc frumos pentru raspunsuri.deci daca ii sun(pe recuperatori banuiesc nu pe cei de la banca ,acum),ar fi o mica sansa sa ma inteleg cu ei sa platesc lunar o anumita suma pana ce ajung la 0?cei de la banca ultima data cand am vb.acum vreo 2 ani,au fost drastici sau cum sa zic...mai aveau putin si ma injurau ca nu pot sa achit...de asta am o teama de ei.
deci bunurile care le am sunt pe numele sotului.masina,casa,pamant...asa sunt trecute si in rolul de la primarie.azi au trimis o notificare cu in 5 zile daca nu platesc intreaga suma,or sa puna sechestru .si costuri judecata 800 lei.insa nu trebuia sa am si eu citatii pentru judecata?
sunt foarte speriata.imi cer scuze.
buna ziua.

as dori sa intreb urmatorul lucru:a avut cineva un card din ala (bancpost),obtinut in urma unor rate altex.disponibil pe el 600 ron.i-a ridicat a platit o anumita suma lunar,dobanda fiind imensa,au mai fost si imposibilitati de plata si cam de 2 ani cei drept nu s-a mai platit nimic.cei de la banca au trimis catre primaria de care apartine titularul,o executare silita cu 5000 ron datorati.de la primarie li s-a trimis ca sotul are rol si bunurile sunt pe numele lui toate.as dori sa aflu daca pot sa vina sa puna sechestru pe ceva sau ceva de genul sau cum se poate amana sau plati sume mai mici.mentionez ca posesoarea acelui card in momentul de fata nu lucreaza si este in imposibilitatea plartii integrale.

va rog din suflet ajutati-ma cu un raspuns.