avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Activitate alin091

Activitate alin091

sa ma duc sa vorbesc cu ei, sau sa astept acasa?
voi ce ma sfatuiti sa fac?sa ma duc la sectie sa mai vorbesc cu politistul?sa ii cer sa vorbesc cu procurorul?cam in cat timp ajunge la procuror si cat dureaza toata actiunea?? in cazul de fata,cat se da amenda pt fapta mea? abia am dormit aseara..cand m-am despartit de politist aseara,l-am intrebat ce o sa primesc ca sa stiu la ce sa ma astept..eu ii zic de dosar penal si el imi zice ce ai patit?esti la prima abatere,ai platit dauna,si ca o sa propuna el ce sa primesc...are el cum sa influenteze cazul??? si cu hartia nu am primit raspuns de la voi,nu se da nimic la mana?
Buna seara,imi primul rand regret enorm ce am facut si nu credeam niciodata ca o sa ajung in situatia de astazi. Am facut cumparaturi din[ editat],si dupa mi-a venit o idee "stralucita" sa imprumut niste odorizante de masina in valoare de 46 de lei..le-am rupt etichetele in cabina de proba,le-am bagat in bluza pe care am probat-o,bluza am lasat-o in magazin si odorizantele in buzunar..am ajuns la casa,am platit cumparaturile si dupa 10 metri vine un paznic si imi spune sa il urmez..ma duc in camera,recunosc,scot odorizantele,suna pe seful lui si il intreaba ce sa faca,ala sa cheme politia..vine politistul,ma intreaba ce am facut,ii recunosc umil,a vazut ca sunt la prima abatere,am dat o declaratie.
El a completat la inceput o foaia A4(parea o copie xerox, a spus ca a venit pregatit,nu stiu la ce se referea) pe care scria proces verbal sau dosar penal. Am povestit ceva intamplate cu lux de amanunte,m-am speriat rau de tot si mi-au dat 2 3 lacrimi gandindu-ma la ce prostie am facut si la viitor..la inceput probabil a crezut ca sunt un client obisnuit si imi spunea ca imi face dosar penal. Am ramas singur in camera cu el si mi-a spus ca astea sunt demersurile si trebuie sa completez hartiile, dupa care mi-a spus sa stau linistit ca o sa primesc o amenda administrativa, ca o sa propuna el asta..am achitat ce imprumutasem:((,si pe drumul spre iesirea din[ editat] am mai vorbit cu el(facea misto de mine) si i-am dat nr meu de telefon. Nu am primit nimic,o hartie ceva,nimic..m-as duce maine la sectia de politie,sunt din Ploiesti,cu toate ca nu stiu unde este repartizat[ editat].ce ma sfatuiti sa fac? voi ce sanctiune banuiti ca o sa primesc? va multumesc pt urmatoarele pareri.