avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Activitate pirlog_mihai

Activitate pirlog_mihai

Am verificat,taxa de reziliere ar fi cuantumul beneficiilor oferite de promotia pe 6 luni,deci in jur de 120 lei.Daca este prevazut in contract ca am beneficiat de o promotie la abonare sa inteleg ca nu pot rezilia abonamentul fara taxa?
Am un contract cu firma RDS-RCS incheiat pe data de 28/09/2012 pe o perioada de 18 luni,in primele 6 luni beneficiind de o reducere de 50% din pretul normal al abonamentului care era de 39 lei.In momentul de fata sunt nevoit sa ma mut de la adresa respectiva intr-o locatie unde serviciile RDS nu sunt accesible pentru a putea muta contractul.Intrebarea mea este daca pot rezilia abonamentul fara taxa de reziliere in baza legii nr. 161/2010?
Răspuns la discuția Vecini galagiosi
Multumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția Vecini galagiosi
In privinta orelor de liniste am inteles,dar cu privire la excesul de decibeli din afara acelui regulament ce as putea face?
Buna ziua,cred ca problema vecinilor galagiosi este una aprig dezbatuta insa nu am gasit raspunsuri concrete pana acum,adica: Daca in cadrul asociatiei de locatari sunt anumite ore de liniste si vecinul are muzica la un volum care face geamurile sa vibreze atat in acel interval cat si in rest ce este de facut?
Am incercat sa vorbesc cu administratorul,i-a atras de cateva ori atentia insa fara efect.Din cate am inteles ar fi avut ceva probleme cu politia in urma cu ceva timp si ceilalti vecini ezita sa il atentioneze.Intrebarea mea este urmatoarea:La politie pot apela doar in cazul in care nu respecta orele de liniste sau in oricare alta situatie in care el deranjeaza prin zgomotul facut(si la ,,a deranja"nu ma refer ca inchide o usa sau urmareste un film)?


Multumesc anticipat