avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Activitate Constantin Teodor

Activitate Constantin Teodor

Dragilor ... ăștia nu au un for tutelar la care să-i reclam ????????????????????
Nu vrea să discute.... la telefon cu răspunde și nici la email ..... Ce trebuie să fac ???????
Pîi se oprește 1/3 si de angajator cât si de bancă ,,,,, deci 2/3 din salariu .......
Deci dacă a pus poprire atat la angajator cât și pe contul bancar și de oprește aceeași sumă de 2 ori ,........ este legal ?????????????

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, este legal atata timp cat este respectat procentul de 1/3 sau 1/2 cu privire la poprirea veniturilor dvs. in functie de cate datorii aveti.

Este legal ca un executor să pună poprire atât la angajator cât și la bancă ? Ce pot face în aceată situație ????????
Este adevărat că nu pot fi poprite conturile REVOLUT ???
Lucrez fără întrerupere de la 01.10.1990. Doar ăn sistemul public. Nu am întreruperi în muncă.
La ce dată pot ieși la pensie anticipat și cât va fi penalizarea ?????
Nici vorbă de consultanță LEGALĂ. Doar de HR.

adriandimitriu a scris:

consultanta legala? nu exista cod CAEN fiindca nu e o activitate comerciala. o astfel de consultanta, cu sau fara reprezentare o acorda avocatii. 7022 nu se refera la consultanta legala ci de afaceri

Bună ziua,

Un SRL care are solicitări de accordare consultanță salariaților în contradictoriu cu angajatorul acestora ce cod CAEN ar trebui să aibe ???? Cod CAEN 7022 am văzut că se referă la persoane juridice ....
Vă mulțumesc !!!!!!!
Am primit o amenda de la Poliția locală pe care la acel moment nu aveam de gând să o contest. Am văzut însă a doua zi ca agentul constatator nu a înscris în procesul verbal de contravenție CNP-ul meu ci doar datele mele de identificare.
Este acesta motiv de nulitate a procesului verbal ?????