avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Activitate Andrasun

Activitate Andrasun

Răspuns la discuția Angajatorul - fals in semnatura
Pai incepand cu octombrie 2009. De atunci muncesc in cadrul firmei
Răspuns la discuția Angajatorul - fals in semnatura
Am un numar de 6 acte aditionale semnate in fals, copii sau originale, problema e ca pana si contractul individual de munca este semnat in fals. Pe un singur act aditional exista o semnatura a mea. As vrea insa sa stiu care e de fapt situatia mea si daca acele acte au fost cu adevarat inregistrate undeva. Imi poate elibera cineva acte care dovedesc situatia mea pe cartea de munca? Multumesc mult pt raspuns
Buna. Am o problema destul de grava la locul de munca si as vrea un sfat in legatura cu ce ar trebui sa fac in situatia mea. Lucrez de aproape 4 ani la o firma cu care am contract pe o perioada nedeterminata. Pana acum nu am semnat nici o hartie legala, nu am semnat niciodata un stat de plata, nu am semnat niciodata o marire sau reducere de salariu, desi au fost, asta pt ca altcineva a semnat in locul meu. Printr-o coincidenta fericita sau nu, am aflat ca de o luna mi-au redus salariul pe cartea de munca intr-un mod major, act aditional semnat de asemenea de altcineva. Ce sa fac? Sa ii dau in judecata? Si daca da, pt ce fapt? Ca mi-au falsificat semnatura timp de aproape 4 ani, pt faptul ca oficial nu am semnat nici o ridicare de salariu?