avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate cristina04

Activitate cristina04

Buna ziua! Prietenul meu a fost retinut in Franta acum un an si jumatate fiindu i retinuta masina si permisul mentionez k a primit si interdictie dupa executarea pedepsei ,acum a primit instiintare ca isi poate recupera permisul si masina,el aflandu se inca in arest.Imi poate spune cineva cum se procedeaza in astfel de cazuri?Cum isi va putea recupera masina?multumesc
intrebarea mea era cum trebuie sa arate o promisiune de angajare
pr meu a fost condamnat la 3 ani cu executare in ftanta.anul acesta in iulie poate depune actele printre care am inteles k are nevoie pt eliberare de o promisiune de angajare in scris .ma poate ajuta cineva sa imi spuna cum ar trebui sa arate aceasta promisiune?
Răspuns la discuția Achitare
din pacate a avut doi care nu au facut nimic sunt satula sa dau bani aiurea d asta am scris aici
ce inseamna mai exact 2/3 din 3 ani de executare?
este posibila eliberarea la jumatate de pedeapsa in franta?.daca da ce acte sunt necesare sau cum se face?
Discuție Achitare
imi poate spune cineva daca este posibila sa se faca cerere de achitare la recurs?mentionez ca la proces a primt 3 ani plus confiscarea masinii si 12000 euro.deja executand 5 luni.ce trebuie facut se poate,de ce are nevoie?
stie cineva unde pot gasi un dosar in nice franta care este siteul?
a primit 3 ani acum urmeaza recursul,nu este vorba de minor,banda ,tortura,obligare fata facea de bunavoie
buna seara imi poate spune cineva ce inseamna proxenetism agravat si care sunt pedepsele in franta?