avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate marianpv

Activitate marianpv

Răspuns la discuția Plangere la instanta
multumesc.eu locuiesc in sector 5 care este judecatoria?si alta intrebare este daca poate altcineva sa o depuna in locul meu?
buna ziua.va rog sa ma ajutati cu un raspuns.unde pot depune plangere la instanta impotriva solutiei date de procuror.
buna ziua dragilor.am nevoie de un avocat care sa ma ajute cu problema mea vezi plangerea din data de 18 mai plangere procuror si de un divort cu parasire de domiciliu si fara bunuri de impartit.cu drag
Răspuns la discuția plangere procuror
nu am avocat cum sa procedez pentru instanta?va multumesc pentru raspuns

am nevoie de un avocat va rog in penal

Răspuns la discuția plangere procuror
cu ale cuvinte am sa primesc in termen de 20 de zile raspuns si daca nu ce trebuie sa fac sa merg mai departe.va multumesc
buna ziua.as dori sa ma ajutati cu niste raspunsuri deoarece am fost nendreptatita de procuror in urma solutiei data de acesta si doresc sa merg mai departe pentru a-mi demonstra nevinovatia.in data de 25.10.2009 eu impreuna cu sotul meu am luat cu dobanda de la un individ suma de 1450 euro am mers la notariat si acolo in acte m-ia bagat si prima dobanda adica 500 in total 1950 euro cu conditia ca in termen de o luna sa ii restitui.la data scadenta cand a venit termenu am discutat cu acest individ ca sa ma pasuiasca inca o luna deoarece atunci nu aveam fiind sotul meu plecat in germania la munca iar el a fost de acord.intre timp sotul meu ma parasit pe mine si pe copii nostri dupa 25 de ani de casatorie si nu stim nimic de el nici in ziua de astazi.in data de 27.12.2009 a venit la mine impreuna cu femeia care mi la recomandat ca da bani cu dobanda pe timp de noapte la mine in casa cu amenintari cu scandaluri sa ii dau bani ca altfel ami prinde copii si mi bate si le rupe picioarele si ca mi sechestreaza.in acea seara ma aflam cu mama mea care erea nevazatoare si baiatul meu cel mare.fiind si amenintata si presata de indivizi i-am dat cheia de la masina dacia logan cu conditia sa aiba incredere ca eu ii voi restitui suma de bani in cateva zile.dupa ce a plecat a coborat in fata blocului si impreuna cu complicea lui mi-a furat masina din fata blocului vazindui si vecini mei ca eu tipam dupa ei.l-am sunat si la-m implorat cu lacrami pe ochi ca daca nu imi aduce masina inapoi sun la politie si mi-a raspuns clar ca sa zic mersi ca nu ami ia si casa.eu vazand ca nu aveam nici o putere fiind singura am crezut ca o tine in curte la el pana eu ma voi achita cu suma fata de el.din data de 28.12 2009 si pana in data de 27.02.2010 am fost plecata in spania la munca in tot acest timp nu a fost de gasit la telefon niciodata pentru ai spune ca vin sa imi achit datoria.la venirea mea acasa am aflat ca mi-a vandut masina.atunci m-am prezentat la furturi auto sa declar furul si acolo am fost audiata de comandant si mi-a confirmat ca masina sa radiat si vandut in arges cu alt propietar.cum a fost posibil daca eu nu ma semnat nimic.atunci domni politisti mi-a pus o masina la dispozitie si ma dus la sectia de politie.in data de ..03.03.2010 de cand am facut plangerea care le-am furnizat politistilor date exacte despre individ autorul faptei fapta sa incadrat la furt calificat deoarece nu sa putut incadra la abuz de incredere deoarece eu nu am fost de acord, fals in inscrisuri oficiale deoarece el sa prezentat cu un act de vanzare cumparare fals care spunea ca eu las fi semnat.fals sub semnatura privata si uz de fals.in toti acesti trei ani a m facut nenumarate pangeri de tergiversari care mi-ai fost ca intemeiate nenumarate audiente la comandant pentru urgentarea cazului si pentru recuperarea prezudiciului cunoscaduse autorul. sa trimes la proba grafologisca semnatura mea si sa dovedit ca e falsa, am fost confruntata cu infractorul,a venit prezent cu doi avocati eu neavand nici unul deoarece au zis ca nu ami trebuie fiinca sant partea vatamata si e penal.am fost prezenta la detectoru cu minciuni s-a dovedit ca nu am mintit.tin sa specific ca masina este inca propietatea mea deoarece se afla pe rol la circa financiara si nu este radiata si platesc taxa auto dar eu nu am masina.iar cheia in original pe telecomanda a masini mele se afla la mine .la parchet nu am fost audiata niciodata de acest procuror.dar am fost in audienta la prim procuror sa se solutioneze cazul de anul trecut din august se afla la parchet.am primit vestea care ma daramat fizic,psihic deoarece nu mai pot sa gandesc normal pentru aceasta nedreptate.a fost dat nup din cauza acestui procuror care nu a cercetat cazul si a lasat ca acesti infractori sa scape nepedepsiti.la scos de la furt calificat deoarece a luat in calcul martora lui adica complicea lui ca spune adevaru,martori mei nici unul.precum ca eu i-as fi semnat acel act si ca l-am mandatat pe el sa faca vanzarea.eu de ce nu ma puteam prezenta la aceasta vazare aveam un handicap,nu ma puteam deplasa si chiar si asa aveam pe cine sa mandatez din familie la notariat sa faca aceasta vanzare dar nu pe el.niciodata nu am fost de acord sa instrainez masina deoarece si acum platesc rata la banca prentru ea.iar in cea ce priveste semnatura la rubrica semnatura vanzatoruluipe documentul contract de vanzare cumparare scrie ca nu a fost executata de mine si ca semnatura in cauza este o imitatie libera si nu se poate stabili cine a executato. si ca invinuitul nu a semnato.dar cineva a facuto iar acela trebuie pedepsit.am avut termen 20 de zile pentu a formula plangere am facut-osi de acum nu stiu ce mai este de facut sa imi arat nevinovatia vreau sa fac si public aceasta situatie deoarece nu am avocat ca nu ami permit si mai este ceva care ma pune pe ganduri infractorul poarta acelas nume cu al presedintelui si zicea ca e nepotu si vreau ca lumea sa stie si problema mea.va rog mult ajutatima cu niste raspunsuri.cu respect.