avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Activitate stefan70

Activitate stefan70

Bună ziua. Astăzi am aflat de o nouă taxă și vreau să știu dacă e lega și unde se poate achita. Deci taxă este ptr un taxi pe I.I. ptr. radio,și dreptul de autor așa am înțeles. Vă mulțumesc anticipat . O zi bună.
Răspuns la discuția Chirias cu datori la intretinere
da este inregistrat la financiar , va multumesc
buna dimineata.am un upartament inchiriat cu contract de inchiriere(expirat in luna martie) iar chiriasul a plecat lasind o datorie la intretinere de 1 600 ron plus 700 ron penalitati. cum pot sa imi recuperez pierderea??? Va multumesc anticipat,
factura de la gaz vine pe numele meu. nu platesc gazul la asociatie. eu cand am montat instalatia de gaz am platit cota parte fiecarui locatar care avea gaz tras separat.mentionez ca teava veche trece prin apartamente cea de pe casa scari este pusa de locatari la cerere de bransare individuala
buna ziua. am o nelamurire cu privire la montarea tevilor de gaz pe casa scari. daca eu am platit ridicarea coloanei de gaz de la un nivel la altul, acum eu nu imi mai recuperez bani de la cei care se leaga de teava?? nici nu mai am dreptul de ai da in judecata daca se leaga fara acordul meu??


Discuție Mostenire
Buna ziua.Tatal meu a murit acum 4 ani, iar acum trebuie sa dezbatem mostenirea, adica un apartament si bunurile. Mentionez ca santem 2(doi) frati si mama noastra, care traieste inca in apartament.Cum ar trebui sa procedama, si care este partea fiecaruia??.Va multumesc anticipat.
Asociatia este de locatari. I-am anuntat de acum 3 ani de infiltratii in apartament la mine.Constant la 2-3 luni m-am plans la asociatie,si in sedintele de scara .Mi sa spua ca nu sant bani.Am asteptat, dar in ultimul tim am ajuns sa stau cu ligeanul prin casa cand ploua, asa ca, am cautat firma de hidroizolatii si mi-au reparat acoperisul.De reparat in casa nu am reparat tavanul pentru a putea demonstra oricui masivele infiltratii.Am factura si garantie la lucrare 10 ani.
Buna ziua.Am o problema Nu stiu cum pot sa imi recuperez bani platiti pe hidroizolatia de pe bloc.Mentionez ca eu am suportat toata cheltuiala.Acum nici un vecin de pe nivelul meu nu vre sa dea bani.Ce trebuie sa fac???M ULTUMESC ANTICIPAT