avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Activitate diana24

Activitate diana24

Răspuns la discuția Apostila adeverinta de vechime
Si mai are rost sa o apostilez atunci?
Răspuns la discuția Apostila adeverinta de vechime
februarie 2012-iulie 2014 mai este nevoie in acest caz de vizarea de la Casa de pensii?
Răspuns la discuția Apostila adeverinta de vechime
februarie 2012-iulie 2014
Răspuns la discuția Apostila adeverinta de vechime
Este nevoie de vizarea adeverentei de vechime la Casa de pensii?
Buna ziua,

De unde poate fi scos noul certificat de nastere? Primarie, evidenta populatiei sau starea civila? Va multumesc!
Buna ziua, imi poate spune cineva care sunt pasii urmati pentru a apostila o adeverinta de vechime? Dar un certificat de nastere?

Multumesc frumos!
Răspuns la discuția Incetare CIM cu acordul partilor
Acum am cateva luni cotizatie la somaj, insuficiente pentru indemnizatie. Dupa care urmeaza o pauza de cateva luni pana la angajare. Din momentul angajarii va trebui sa am un an cu contract de opt ore? Se vor mai lua in calcul lunile anterioare, care momentan sunt insuficiente?
Răspuns la discuția Incetare CIM cu acordul partilor
Daca ei depun declaratii fiscale atunci au si obligativitatea platii contributiilor, nu? Unde ii pot verifica? Din cate am citit pe forum, ANAF nu furnizeaza informatii despre platile contributiilor, pe motiv ca ar fi secrete.

Sa inteleg ca ar putea fi posibil sa fii prezent cu stagiu de cotizare si sa nu ai nicio contributie platita de firma in perioada respectiva? Iar practic, in acest caz sa nu primesti pensie?
Răspuns la discuția Schimbare buletin si pasaport
CNP-ul ramane acelasi, nu? Multumesc.
Răspuns la discuția Schimbare buletin si pasaport
Pentru buletin sunt programata pe 19, iar pentru pasaport pe 22. O sa rog persoana de la ghiseu sa-mi lase buletinul pe care il am pana il primesc pe cel nou, inainte stiu ca se putea sa se lase doar copia, acum sa vad daca accepta. Ce informatii din buletin sunt scrise pe pasaport in afara de CNP? CNP-ul stiu ca ramane acelasi la fiecare buletin.