avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Activitate paunescu25

Activitate paunescu25

Buna ziua!
Aveam nunta pe 26 septembrie anul acesta, insa am hotarat sa o amanam pentru 3Iulie 2021 din cauza pandemiei COVID-19 si a restrictiilor impuse de starea de urgenta. Am gasit o data comuna cu restaurantul si formatia, insa la serviciile foto-video a trebuit sa renuntam deoarece nu aveau liber. Avand in vedere ca evenimentul nu a fost anulat din cauza noastra, ci a situatiei in care ne aflam, ar trebui conform legii sa ne restituie avansul platit?
Ce ma sfătuiți sa fac?
Mulțumesc mult!!!
Soția este în ccc de 2 ani acu băiatul are 11 luni soția este din nou gravida cum se procedează pentru a-l doilea copil.
Se face continuitate după ce termina cu primul?iar bani vor fi același?
Va mulțumesc mult
Multumesc mult
Mai am inca o intrebare:)

Daca am preoprire pe salariu si urmeaza sa intru in CCC mai imi poate opri executorul bani si din bani de CCC ?

multumesc mult!
Gabriel
Multumesc anticipat!
multumesc mult!
Va multumesc anticipat!

Deci daca sotia nu are niciun venit eu pot ramane acasa din prima zi de cand se naste copilul.
La munca mi-au spus ca pot ramane dabia din a 42 zi de cand se naste copilul.e adevarat?

cu tot respectul Gabriel.
revin din nou!

in primul rand vreau sa va multumesc mult pentru ajutor.

sotia naste in Martie am anuntat angajatorul,pot depune actele de acum la primarie, sau trebuie sa astept pana cand se naste bebele??

va multumesc din suflet !
Multumesc mult!
buna ziua revin cu inca o intrebare!

la firma unde eu lucrez se da ajutor pentru copil ceva banuti daca mama copilului lucreaza in firma si intra in ccc.

acum daca eu intru in crestere copil eu de ce nu pot beneficia daca si eu lucrez la iei, nu sunt aceleasi formalitati???

multumesc anticipat
Gabriel