avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Activitate anddyyy

Activitate anddyyy

Răspuns la discuția Coproprietate pe cote parti
Am inteles, multumesc pentru raspunsuri!:bow:
Multumesc pentru raspuns, insa ''In speta, daca ambii parinti sunt luati in intretinerea dvs..." pentru ai lua in intretinere pe parintii mei ce ar trebui sa fac mai exact?Cu alte cuvinte, in ce consta acest lucru? Doar in declaratia data pe propria raspundere precum ca am parintii in intretinere?
Răspuns la discuția Coproprietate pe cote parti
Daca nu ne intelegem pe cale amiabila, promovarea unei actiuni in instanta si restul procesului vor fi costisitoare? Va multumesc pentru raspuns!
Răspuns la discuția Coproprietate pe cote parti
Buna ziua, revin cu o intrebare in legatura cu acest subiect, daca in urma achizitionarii proprietatii pe cote parti eu si prietena mea ne despartim, eu fiind cel care paraseste proprietatea, presupunand ca eu am achitat 60% din valoarea proprietatii, pot recupera partea cu care am contribuit, respectiv cei 60%?(doar informativ, sper sa nu se ajunga niciodata la o astfel de situatie) Va multumesc!
Multumesc pentru raspuns, as mai avea o intrebare. Pentru a beneficia de deducerea personala trebuie sa am in intretinere cel putin o persoana, in cazul meu parintii mei. Acest lucru imi influenteaza venitul? Daca nu, ce pasi ar trebui sa urmez pentru a beneficia de aceasta deducere personala? Va multumesc!
Buna ziua, am 19 ani, sunt angajat de cateva luni prin intermediul unei firme de resurse umane, parintii mei nu lucreaza, nu sunt nici pensionari si as dori sa stiu daca pot fi coasigurati prin asigurarea mea de sanatate, daca da, am inteles ca e nevoie de o declaratie cum ca sunt in intretinerea mea, imi puteti spune va rog ce acte sunt necesare si ce pasi ar trebui sa urmez pentru ca parintii mei sa fie coasigurati si modul in care va fi influentat salariul meu?Multumesc anticipat!
Multumesc foarte mult! O sa revin cu intrebari daca va fi cazul! B-)
Problema este ca unul din proprietari nu este in tara pentru o perioada de 2 ani...sper ca acest lucru sa nu fie o piedica in obtinerea vizei. Va multumesc pentru raspuns. :bow:
Pentru viza de flotant e nevoie de actul de proprietate si de unul din proprietari sa ma insoteasca...dar daca (virgula) casa este trecuta pe ambii proprietari iar acestia nu sunt cununati, adica sunt trecuti in actul de proprietate cu nume diferite, trebuie sa ma insoteasca ambii proprietari, sau se poate doar cu unul?
Va multumesc pentru raspunsuri. :bow: