avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Activitate lilianadobrin69

Activitate lilianadobrin69

Răspuns la discuția Litigii de munca
Buna seara,
Mai am niste nelamuriri in legatura cu cele de mai sus.Am trimis o notificare la societatea in cauza,dar nu a dat curs nici dupa o luna.Am fost la un executor,dar zica ca nu am suma exacta scrisa dupa ce scrie''in numele legii hotaraste''. Mentionez ca suma e scrisa pe pagina 1 a hotararii. Oare sa fie din cauza ca executorul cunoaste pe proprietarul societatii??? Nu se poate face nici plangere penala? Eu nu vreau sa ma reangajeze la ei.
Multumesc!
Răspuns la discuția Litigii de munca
Multumesc,mult !
Răspuns la discuția Litigii de munca
Buna,
Unde se plateste taxa pt.executare silita(cea pt.primarie) avand in vedere ca procesul a avut loc in alta localitate decat cea in care am eu domiciliul?
Răspuns la discuția Litigii de munca
Multumesc!
Răspuns la discuția Litigii de munca
Buna ziua,
Am relatat mai sus subiectul... Azi am luat si copia legalizata dupa hotarare cu specificarea ca e irevocabila.As putea trimite la SRL-ul respectiv copia de pe hotarare si extasul meu de cont?? Este o suma mica si nu as angaja un executor...doar ca sunt bani pentru care am muncit.
Va multumesc!
Răspuns la discuția Litigii de munca
Multumesc mult !
Răspuns la discuția Litigii de munca
Buna ziua,
Va rog,mai am o intrebare la cele relatate mai sus. Societatea la care am lucrat nu a depus recurs ,a trecut si termenul in care putea face asta.Cum sa procedez mai departe? Sa trimit o scrisoare cu copia de pe hotarare si extrasul de cont al meu? (nu sunt din aceeiasi loc.) Trebuie sa merg la tribunal sa mai depun ceva? Multumesc!
Răspuns la discuția Litigii de munca
Multumesc!
Buna,
Am avut un proces cu o societate care nu mi-a platit ultima luna de munca.Am primit Hotararea acasa si m-au informat ca am avut dreptate.Asta a fost pe 11-07-2013.Societatea a avut 10 zile sa faca recurs. Ce trebuie facut mai departe? Nu am avocat.
Multumesc!
Răspuns la discuția neplata salariu
Pe pagina cu informatii generale despre dosar scrie ca data ultimei modificari este in 28-06-13,dar hotararea e data din 23-05-13 si nu am primit nimic,nici o instiintare...