avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Activitate ferus

Activitate ferus

Multumesc
Salut,am contract da mana.
Salut. Am cumparat un teren in zona rurala de 15 ani. Titlul de proprietate este pe numele de la cine am cumparat,de la un prieten. A spus ca avem timp sa rezolvam actele. El a murit si nu am mai rezolvat nimic. Am mai construit o casa pentu baiatul langa casa veche. Am facut cerere la primarie pentu locuinta pentru tineri pana la 35 da ani, sant care au primit baiatul meu nu a primit si a trebuit sa fac casa pentru ca s a insurat Va rog sa mi spuneti ce pot sa fac ca sa fie casa registrata la primarie in registrul agricol ca sa platim impozit. Casa veche si tot terenul este trecut pe numele meu in registul agricol si platesc impozit de 15 ani. Multumesc.
Salut. Am construit o casa la tara pe un teren mic care nu este intabulat pe proprieterul nou de la cine am cumparat eu terenul .Cand am cumparat terenul a promis ca intr*o luna rezolva actele.Au trecut 5 ani si inca nu a rezolvat nimic,Ce pot sa fac ca sa ca sa fie casa registrata la primarie sa platesc impozit pe casa ? Terenul si casa proprietarului figureaza in registrul agricol si se plateste impozit,Casa ce am construit este langa casa proprietarului.adica acelasi teren.Va-rog sa-mi dati un sfat sa stiu ce sa fac pentru ca vreau sa locuiesc in casa de anul viitor si nu pot sa rezolv sa am apa,curent. Multumesc.
Răspuns la discuția gaz
multumesc
Răspuns la discuția casa
multumesc ,este o lege ca o casa pe teren propriu nu se demoleaza,e adevarat?
Discuție gaz
locuiesc la sat,nu am titlu de proprietate nu este intabulata.Am plan si act de cumparare a terenului.Casa este construita in 1972.eu am construit casa legal,figureaza la primarie,platesc impozit,Va-rog sa-mi raspundeti daca pot sa am gaz in casa...multumesc
Discuție casa
am construit o casa,am numai proiect.Casa este gata de 3 ani si inca nu am declarat la primarie ca nu a locuit nimeni in casa.Vrea sa declar ca sa pot plati impozit.Va-rog sa-mi dati un sfat cum sa fac ca sa pot rezolva.Casa este construita la sat,o sa trebuiasca sa platesc amenda?multumesc
multumesc
multumesc ,dar totusi nu se poate face nimic?