avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 416 soluții astăzi
Forum Activitate Phantom79

Activitate Phantom79

Discuție Divort
am inteles ca acum se poate divorta la notar sau la primarie ???
divort de comun accord amiabil bunurile sau stabilit
Răspuns la discuția inchieiere suspendare
interesul meu a fost sa fac cunoscut instantei de judecata ca exista o hotarare definitive si irevocabila favorabila mie si tot odata sa atac hotararea lui pe care o consider tardiva si ne fiind definitiva si irevocabila, oriunde va depune el accea hotarare voi depune si eu hotararea definitiva si irevocabila favorabila mie. altceva nu vad ce pot face daca persoana este infestata de visrul procesoman. ce ma sfatuiti ???
Răspuns la discuția inchieiere suspendare
din partea mea nu cred ca exista un lucru bun repunerea pe rol atata timp cat eu am o hotarare definitive si irevocabila. zic si eu....eu am atacat hotararea lui , el sa continue cu nebunia eu doar ma apar, nu?? asa cred eu
Salutare , ma aflu in litigii cu o persoana si ne plimbam de aproape 10 ani prin justitie, in urma cu ceva timp am castigat un process definitive si irevocabil dupa o perioada persoana cu care ma aflu in litigi nu stiu cum dar pentru acelasi obiect de judecata a castigat un alt proces la care am atacat hotararea cu revizurea hotarari lui deoare ce exista o hotarare definitive si irevocabila cu acelasi obiect de judecata. nu inteleg rezolvarea pe site am gasit: Tip solutie;155/1 c.pr.civ
Solutia pe scurt;in temeiul art.242 pct 2 Cpc suspenda cauza pentru lipsa partilor. irevocabila in sedinta publica. inchieiere suspendare mentionez ca am calitatea de Revizuent Recurent. va multumesc
Răspuns la discuția Firme de recuperare
:bow:Multumesc pentru sfat:bow:
Răspuns la discuția Firme de recuperare
nu au ce sa mosteneasca in afara de datorii, adica decedatul nu a avut nimic decat o locuinta data de stat cu chirie unde si acolo e plin de datori.Nu vad obligatia mostenitorilor ??? mai ales ca nu au avut o relatie de familie:-/ adica un furnizor de service poate oblige copii sa plateasca un abonament de telefonie?? e absurd, cand a vandut acest serviciu a intrebat pe cineva??:hammer:
Răspuns la discuția Firme de recuperare
problema este ca peroana decedata nu prea sa inteles cu mostenitori a mai mult nu au format o familie, are2 copii care au fost crescui de bunici si au si ei problemele lor....rare. famlie etc.decedatul nu are nici-o proprietat a locuit la stat cu chrie unde si la aceea prmarie are datorii:bow:
Daca aveti un avocat nu e nevoie , sfatul meu este sa va prezetati personal
Salutare. in ce conditii o firma de recuperare nu poate cere sa plateasca mostenitori directi , persoana fiind mama unei personae decedata care a sunat si a anuntat ca persoana a decedat, un proces se stinge la decesul persoanei in cauza, sa tinem cont ca persoana decedata avea un abonament pe care nu la platit fiind grav bonlava si a urmat decesul. va multumesc pt sprijin
Răspuns la discuția Acte auto
contract tip semnat de ambele parti, masina a fost scoasa de la administratia fiscal si trecuta la comparator, ma intereseaza ca o poate vinde