avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Activitate simona_elena

Activitate simona_elena

ultima facutura platita a fost la inceputul anului 2008.Multumesc frumos
dar nu este posibil ca datoria sa se fi prescris? Ultima plata a fost facuta in anul 2008. Multumesc frumos
In 2007 am contractat un card de credit in valoare de 30 de milioane(vechi) de la BancPost. Datorita pierderii locului de munca nu am mai putut plati rata si cateva luni de zile am platit dobanda, fiind de 1 milion pe luna. Acum mi-a venit o Somatie de plata cu proces verbal si titlu executor de la un executor judecatoresc si sunt citat la o data din august 2013 la sediul acestui executor judecatoresc. "Avand in vedere cererea de executare silita formulata de creditorul SC BancPost SA(..) prin care ati fost obligat la plata sumei de 30.208,35 lei reprezentand credit restant, dibanzi si penalitati, precum si cheltuieli de ececutare in suma de 4255,73 de lei. Atasat am primit o foaie cu extras de carte funciara pentru informare"Oficiu de Cadastru si Publicitate imobiliara. Mentionez ca am un apartament cu trei camere atat pe numele meu cat si al sotului si o ipoteca rang 1 pentru suma de 5,000 de dolari. Ce pot face? Se poate aplica prescriptia? Exista vreo sansa sa imi scoata casa la licitatie? Va multumesc frumos