avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Activitate grigoremarinel

Activitate grigoremarinel

Discuție detasare
Buna ziua !
Daca sunt detasat pe o perioada de 6 luni la o alta institutie si in acest timp firma care m-a detasat a intrat in lichidare , detasarea ramane valabila pana la expirarea termenului de detasare ?
Discuție Salarizare
Buna ziua am si eu o nelamurire in legatura cu venitul meu .
sunt incadrat in functia de administrator patrimoniu la un liceu si as dori sa stiu ce suma ar trebuii sa primesc ca si venit net si ce incadrare , mentionez ca am o vechime i munca intre 5-10 ani , incadrarea fiind administrator patrimoniu grad 1 s. 1702 lei . va multumesc
Buna ziua as dori sa stiu care este cota de benzina pe care o pot folosi intr-o luna cu autoturismul instiutiei ( liceu ) si daca printr-o hotarare de consiliu de adm sau o reglementare legala se poate depasii aceasta cota ?
care este exact legea care reglementeaza acest lucru ? va multumesc
Răspuns la discuția MOSTENIRE
mama taTALUI NU MOSTENESTE NIMIC? S-a facut partajul bunurilor comune.
Discuție MOSTENIRE
Buna ziua! daca tatal meu a murit de curand si el detine un apartament, mama lui traieste iar el a divortat de sotie si eu sunt singurul copil .... care e cota pe care o mostenes? daca mostenesc ceva ..? multumesc
Discuție Salarizare
Buna ziua! momentan lucrez ca si administrator patrimoniu din mai 2014 ...in cadrul unui liceu detasat fiind incepand cu mai 2014 .... pana atunci am lucrat in cadrul aceluiasi liceu ... din sept. 2008 ca si pedagog scoalar... la implinirea celor 10 ani de vechime pot beneficia de sporul de stabilitate? mentionez ca detasarea a fost facut cu 1 mai 2014 si nu am nici o zi intrerupta in invatamant efectiv..... iar din mai 2015 voi avea contyrac pe perioada nedeterminata cu liceul ..... Multumesc frumos
Discuție educatie
Buna ziua , as dori sa stiu in ce conditii as putea sa cumulez 2 ani de studiu in unul singur? mentionez ca sunt anul 2 la facultatea de drept( a doua facultate ) si as vrea sa cumelez anul 3 si 4. va multumesc .
Discuție Sentinte
Buna ziua as dori sa stiu daca pot gasi undeva sentintele publicate ( cele pe care l.eau castigat sindicatele din invatamant) si daca apre si numele celor care au dreprul la remunerare. va multumesc
buna ziua am si eu o intrebare, sunt angajat in cadrul unui liceu in functia de administrator patrimoniu .... as dori sa stiu daca as avea dreptul la spor de conducere sau nu si daca da conform care legi? mantionez ca sunt economist cu studii superioare si am in subordine 15 persoane .multumesc frumos !!!
se pot debloca posturile din invatamant ?? mai exact lucrez intr-un liceu incadrat in functia de supraveghetor de noapte, si acum as vrea sa stiu daca pot sa ocup postul de administrator patrimoniu? mentionez ca acest post este momentan blocat dupa pensionarea persoanei care a ocupat acest post. se poate face o detasare in cadrul institutiei? se poate debloca acest post? sau e nevoie de detasare printr-o SC ? si daca e prin detasare pe o perioada de un an , apoi se poate face contract pe o perioada nedeterminata ?