Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... detasare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

detasare

Buna ziua !
Daca sunt detasat pe o perioada de 6 luni la o alta institutie si in acest timp firma care m-a detasat a intrat in lichidare , detasarea ramane valabila pana la expirarea termenului de detasare ?
In opinia mea, detasarea va inceta la expirarea duratei respective, dupa care raportul de munca va inceta.