avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... detasare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

detasare

Buna ziua !
Daca sunt detasat pe o perioada de 6 luni la o alta institutie si in acest timp firma care m-a detasat a intrat in lichidare , detasarea ramane valabila pana la expirarea termenului de detasare ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:33, 23 Iulie 2015
In opinia mea, detasarea va inceta la expirarea duratei respective, dupa care raportul de munca va inceta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prelungire contract prin detasare Angheloiu Cristina Angheloiu Cristina Buna ziua, Ce pot sa fac daca lucrez intr-o institutie in care am venit prin detasare pe o perioada de 6 luni, sunt insarcinata in 7 luni(data nasterii va ... (vezi toată discuția)
Cim determinat ruonscalafat ruonscalafat Am o salariata care este detasata la un alt angajator. Pe perioada suspendarii CIM al salariatei detasate am angajat o alta salariata cu CIM pe durata ... (vezi toată discuția)
Prelungire contract neclara gabrrela gabrrela Buna ziua. In prezent lucrez la o institutie cu contract de munca pe perioada determinata. initial,contractul a fost incheiat in 7.7.2010 pentru o perioada ... (vezi toată discuția)