avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 746 soluții astăzi
Forum Activitate magdalenaulm

Activitate magdalenaulm

nu este corect e vorba de sentinta de divort care trebuie la schimbarea cartii de indentitatea,la casatorie etc.Daca cunoaste cineva procedura,va rog?
fara original nu poate inainta dosarul pentru recuperare pensie intretinere,ste corect?
Buna,
pentru executare silita am inaintat catre executorul judecatoresc actele si sentinta judecatoreasca in original.
Mai recuperez sentinta originala sau aceasta ramane acolo?
Pentru un alt act original cum se procedeaza?
multumesc!
Răspuns la discuția Plata taxa expert
multumesc era vba de plata la primarie ,deci este timbru.
Buna,
unde plati o taxa de 20 ron timbru pentru un expert judecatoresc, va rog?
Cred ca am inteles corect denumirea ,,taxa de timbru,,.
Multumec!
pentru a merge la executor pentru o informatie se plateste taxa,va rog?
Nu se poate discuta,a rupt legatura si cu minorul,bani are....asa ca este rea credinta,nu -si suna copilul nici la aniversari. Un tata efectiv doar in certficatul de nastere dupa ce-si doreste copilul din suflet apoi abandoneaza totul....
Da ,ar fi simplu dar din pacate cunoaste legislatia o luna depune cealalta nu,iar ca si suma infim 100 ron chiar daca luna din urma nu a platit.
Va rog, ce sfat imi puteti da!
Buna,
conf sentintei judecatoresti tatal este obligat lunar la plata pensiei de intretinere a minorului;o vreme a fost bine dupa care si-a schimbat locul de munca.
Itm-ul nu furnizeaza informatia ref la noul loc de munca deoarece sentinta este de doi ani.Ar trebui sa merg la un executor de serviciu din cadrul judecatoriei unde apartin pentru a obtine acea stampila de la executor?
se plateste o taxa ?
Multumesc!
Răspuns la discuția Credit neplatit
multumesc,contractul nu a fost semnat de sot,s-a mers doar pe veniturile mele fara a cere copie dupa actul locuintei macar.
Solutii mai sunt......?