avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Activitate Raluca_lucia

Activitate Raluca_lucia

O persoana care este suspendata din functia publica conform art. 95 alin 2 din lg. 188/1999 (este vorba despre momentul in care era in vigoare acest articol ) are dreptul sa lucreze in alta parte in timpul suspendarii??? loc de munca care nu are nicio legatura cu functia detinuta, cu activitatile si responsabilitatile avute.
Imi spuneti va rog si ce inseamna "perioada de CCC" ???
Multumesc pt raspuns, dar am uitat sa fac unele precizari: deci din 19/08/2012 si pana in 01/08/2013 am fost suspendata din functia publica. Din 01/08/2013 pana in data de 26//08/2013 cand am fost repusa in functie m-am aflat in concediu fara plata; deci eu doar o saptamana (26/08/2013 si pana in 02/09/2013) am fost la servici si am cotizat. Atunci beneficiez de concediu? Si cele 3 sapatamani fara plata sunt considerate la stagiu? Multumesc
Buna dimineata,
In data de 26aug 2013 am revenit la serviciu dupa ce am fost suspendata 12 luni. Mentionez lucrez intr-o institutie publica si am fost suspendata conform lg 188. In data de 02 septembrie copilul mic se 3 ani a fost internat in spital. Intrebarea mea este daca pot primi concediu medical pentru ingrijirea lui avand in vedere suspendarea de care am beneficiat. Multumesc