avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Activitate Corina Viziteu

Activitate Corina Viziteu

Avocatul doar a inaintat contestatia si ne-a sfatuit la prima audiere sa nu ne prezentam...si asa am si facut..la a doua ne-am prezentat dar ni s-a zis ca a castigat Finantele ptr ca nu ma prezentasem la prima audiere...ok, ne-am resemnat ca pierdusem si am decis sa mergem la Finante sa vedem de ce atatia bani datori...Ce e cel mai ciudat ca la Finante nimeni nu doreste sa-si treaca numele pe foile ce eu le am de la ei, de fiecare data am primit cate un raspuns de genul, nu vreau sa figureze numele meu pe asa ceva....:help:
Buna! Am si eu nevoie de ajutor, mi-ar fi placut sa pot vorbii cu cineva online dar sper sa ma puteti ajuta din ce explic. Socrul meu se confrunta cu o problema de mai multi ani, in trecut el facand taxi, asta se intampla undeva in 2003. Autorizatia a predat-o 1 an mai tarziu si de aici toate problemele #-o...desi el nu mai face taxi din 2004-2005 lui inca i se ia impozitul pe venit + penalizari...desi am vorbit la inceput cu un avocat si am ajuns sa ne judecam cu cei de la Finante, am fost sfatuiti sa nu ne prezentam la proces si asa am facut, bineinteles ca s-a dat castig de cauza lor si noi am ramas din nou cu buza umflata si cu datorii. Am mai fost pe la primarie si chiar si la Finante ca sa ma lamureasca de ce figurez cu datorii si toti ridica din umeri, nu vor sa ma lamureasca si cand le arat toate hartiile si tot ce am la mana nimeni nu doreste sa se implice...:((...va rog indrumati-ma ce sa facem, cum sa o scoatem la capat, caci nu mai suport sa-mi vad socrii suferind. Multumesc anticipat.