avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Activitate adryano27

Activitate adryano27

Buna ziua. Problema mea este urmatoarea: lucrez in ministerul apararii si de curand mi-am cumparat un apartament la stadiul semifinisat. Locuinta are utilitatile trase pe pozitii, cu sapa autonivelanta pe jos, fara usi interioare, baie neutilata, cu contoare de apa si gaz si fara contor de curent. Am raportat in scris la unitate achizitionarea imobilului si am cerut acordarea in continuare pe o perioada de 2 luni a compensatiei de chirie deoarece locuiesc in chirie pana la finalizarea lucrarilor de finisare si utilare a locuintei. Comisia unitatii mi-a dat negativ la raport. Vreau sa stiu daca mai am vre-o sansa de a lua indemnizatie de chirie pe perioana lucrarilor de finisare si care sunt pasii de urmat. Multumesc!
am internato dar a fost externata la 2 saptamani pe motiv ca sa ameliorat boala. sistemul medical se spala repede pe maini. eu locuiesc la 400 km distanta de ea si nu am posibilitatea sa o tin cu mine

multumesc pt raspuns! nu am nici un fel de act de raspundere fata de ea
buna ziua. sa va spun despre situatia mea; suntem 3 frati, toti casatoriti si nici unul nu sta cu parintii. parintii sunt despartiti dar fara forme legale. mama mea locuieste singura si este bolnava psihic cu un comportament maniacal . problema mea este urmatoarea; eu ca si copil raspund in vre-un fel de faptele pe care le savarseste mama mea, indiferent de natura faptelor ei? multumesc anticipat