avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Activitate af24

Activitate af24

societatea care urmeaza sa inchirieze spatiul poate functiona in baza autorizatiilor mele?
ca o masura de precautie, pe langa clauzele dintr-un contract tip de inchiriere spatiu com, la care se adauga procesul verbal cu dotarile aferente, la ce ar mai trebui sa fiu atenta? multumesc
buna seara, urmeaza sa inchei un contract de inchiriere spatiu comercial, insa doresc sa stiu daca e legal: eu,pers fizica detin un spatiu in proprietate pe care l-am inchiriat prin contract de comodat firmei la care sunt asociat unic. in contract nu este stipulata subinchirierea astfel am facut un act aditional prin care am adaugat acest lucru. intrebarea mea ” in baza acestui contract de comodat si a actului aditional, firma mea poate subinchiria spatiul? doresc sa fac acest contract de pe pers juridica din cauza ca, spatiul urmeaza a fi inchiriat mobilat si utilat, iar acestea sunt cumparate pe firma, si pt impozit in acelasi timp, fiind vorba de microintreprindere. astept raspunsul dvs la fel si sugestii. multumesc