avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Activitate costincri

Activitate costincri


Da au nevoie de acel document in original, dar sa fie pierdut si sa nu il mai primesc, adica eu raman fara acel document de la o vanzare?


Da au nevoie de acel document in original, dar sa fie pierdut si sa nu il mai primesc, asdica eu raman fara acel document de la o vanzare?
Buna ziua

Am teren agricol cu certificat de mostenitor, din aceasta suprafata am vandut o parcela.Cumparatoru fiind asociatia la care exista terenu in arenda, vanzarea parcelei s-a desfasurat in conditii optime cu contract de vanzare-cumparare, dar cumparatoru a avut nevoie de certificatu de mostenitor in original, nici dupa doua luni de la vanzare nu am primit inapoi certificatu de mostenitor.Cumparatoru spune ca mai are nevoie de certificatu de mostenitor pana la finalizarea completa pentru intabulare si ca o sa inapoieze o copie a certificatului de mostenitor sau sa merg la notar sa-mi elibereze alt certificat de mostenitor.
Din punctu meu de vedere orice document original trebuie sa fie restituit titularului nu sa se piarda prin dosare pe alte persoane.Cum as putea proceda sa se solutioneze aceasta problema?

O zi buna
Discuție Infiintare PFA
Buna ziua

Am mai adresat o intrebare legat de infiintare pfa.Vreau sa stiu ce documente sunt necesare pentru infiintare pfa si daca pe domeniul artei plastice se poate obtine un pfa?
Discuție Infiintare PFA
BUNA ZIUA

VREAU SA INFIINTEZ PFA.PENTRU ACEASTA AS VREA SA STIU CARE SUNT DOCUMENTELE NECESARE SI DACA SE POATE OBTINE AUTORIZATIA-PFA PE DOMENIUL PICTURII-ARTA PLASTICA?SAU ALT DOMENIU ASEMANATOR PENTRU CA VREAU SA PRODUC OBIECTE DE DECORATIUNI, HANDMADE.

AM MAI PRIMIT RASPUNSURI DAR DE LA NIMENI IN MOD CLAR, ASA CA DACA E CINEVA CARE IMI POATE OFERI UN RASPUNS CONCRET AS APRECIA MULT.

O ZI BUNA TUTUROR
Vreau sa stiu ce se mai poate face si daca mai poate fi folosit acel cupon de privatizare 975000 lei, la acea perioada?
buna ziua

S-a incheiat contractul de mostenitor asupra unui teren arabil cu act de proprietate.Acel teren arabil cu act de proprietate este impartit in mod egal intre doua surori.
Cum se procedeaza dupa contractul de mostenitor incheiat la notar?Se intocmeste un alt act de proprietate pentru fiecare persoana mostenitoare?Sau ramane doar acel singur act de proprietate pe numele mamei decedate?

o zi buna
Răspuns la discuția Despre profesie liberala: pictor
MULTUMESC PENTRU RASPUNS.O ZI BUNA
Răspuns la discuția Fonduri europene
nu, deci sa inteleg ca numai sub o forma juridica e posibil?
buna ziua

As vrea sa stiu daca un artist plastic-pictor se incadreaza in categoria profesie liberala, si daca da care pictori se incadreaza?Doar cei cu studii superioare in domeniu?
O alta intrebare.Pentru a putea vinde lucrarile e nevoie de pfa?