avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate stormcraft

Activitate stormcraft


Am un SRL infiintat in anul 2017 si as vrea sa va intreb daca este posibil sa lucrez in Belgia ca si subcontractant? Adica, sa fiu mai explicit, vreau sa iau o lucrare si sa o dau la altcineva care are firma in Belgia sa lucreze, deoarece eu nu pot lucra fiindca nu am formularul A1;
Multumesc
Buna ziua,

Azi am participat ca si ofertant la o primarie X unde s-a tinut o achizitie directa ,,Achizitionare sistem de supraveghere video in comuna X,, Criteriul de selectie a fost pretul cel mai scazut. Au solicitat 3 plicuri (original+copie) in care fiecare plic continea: documentatia de calificare, oferta tehnica si oferta financiara. La licitatie am participa 2 ofertanti. Eu am avut un pret mult mai scazut fata de celalalt concurent insa, ne-am lovit de o chestiune la oferta tehnica. Am omis sa atasam la oferta tehnica reteaua de fibra optica, dar este luata in calcul in oferta financiara in centralizatorul de preturi. Rugamintea mea este urmatoarea: AC nu trebuie sa imi trimita clarificari cu privire la reteaua de fibra optica? dat fiind faptul ca aceasta fibra optica a fost luata in calcul atunci cand s-a intocmit oferta financiara? O alta intrebare: AC nici nu ne-a dat niciun exemplar azi dupa PV incheiat la deschiderea ofertei spunand ca ne va transmite pe fax, dar fara sa semnam pe acel PV?? va rog respectuos sa-mi spuneti daca cumva pot ataca aceasta AC care mi-a spus din start ca ma va descalifica pe motiv ca nu am acest document atasat la oferta tehnica? Va multumesc.
BUna ziua,

Va rog sa-mi spuneti daca as putea face o refinantare pe baza Ordinului Prefectului.


Va multumesc