avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate alexxalexx

Activitate alexxalexx

Bună ziua? Vă rog sa mi spune ți s au pus în plata indemnizațiile de gratitudine pentru văduvele de război? Mulțumesc!
Răspuns la discuția Plangere contraventionala PV
vreau sa va mai intreb se poate da si avertisment si retinerea permisului?nu sunt cumva complementare aceste decizii?
Răspuns la discuția Agresiune
Si credeti ca va pati ceva?eu am doar 2 zile de ingrijiri medicale.Nu am nevoie de bani de la el,dar nu pot fi indiferent la asa ceva,putea sa aibe si un pistol la el si atunci era mai grav.Vreau sa se previna astfel de fapte.
Discuție Agresiune
Buna ziua!
Acum doua saptamani am avut un incident in trafic.Un tip ma urmarea cu masina deoarece spunea el ca i-am pus frana in fata intentionat.Dupa ce m-a urmarit pana acasa,am coborat din masina,iar el s-a repezit la mine sa imi ceara socoteala si a inceput sa ma loveasca.Eu doar m-am aparat,pana a aparut o alta persoana si a intervenit,toata aceasta actiune s-a petrecut in strada.Dupa ce a plecat am mers la politie si am depus plangere si mi-am scos certificat medico-legal.Au spus ca o sa ma sune sa mai dau si o alta declarati.Vreau sa imi spuneti ce poate pati si daca se merita sa il dau in judecata.
Răspuns la discuția Plangere contraventionala PV
Multumesc frumos!!
Răspuns la discuția Plangere contraventionala PV
Pentru apel trebuie sa ma prezint personal la judecatorie sa il depun sau pot sa il depun prin posta?deoarece sunt din alt judet.Ce trebuie sa contina apelul?
Tip solutie: Admite in parte plângerea
Solutia pe scurt: Admite în parte plângerea contraven?ională formulată de petent. Dispune înlocuirea sancţiunii amenzii contravenţionale aplicată prin procesul verbal seria....................cu sancţiunea avertismentului. Menţine măsura suspendării permisului pe o perioadă de 30 zile. Cu apel în 30 de zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi 21.10.2013.
Document: Hotarâre 21.10.2013

Buna seara!
Imi puteti spune si mie daca doresc sa depun apel ce am de facut?si unde trebuie depus?tot la judecatorie?daca depun apel trebuie sa predau permisul sau dupa ce trec 30 de zile,daca nu am depus apel doar atunci trebuie predat? va multumesc