avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate ambrus_marc9

Activitate ambrus_marc9

Răspuns la discuția Prenatal
buna ziua va multumesc pentru rasp .da vroiam sa intreb eu lucrez de 7 luni cu contract de munca plus perioada de 9 luni cat timp esti insarcitata pana nasti copilul o sa fie in total 15 luni asta insemana 1 an si 3 luni.beneficiez de alocatia crestere copil?am contrac de munca pe perioada de 2 ani vam mai zis am venit inlocuitaore la alta colega care a pelcat tot din aceasta cauza ca o fosti nsarcinata este si ea in prenatal,astept mesaj .va mutumesc
Răspuns la discuția Pensia alimentara
buna ziua ,nu am fost casatorita cu tatal copilului baieteleule ste pe numele lui am sentinda judecatoareasca cum sa imi palcteasca pensia alimentara si nu mia platit deloc stiu din surse sigure ca este plecat din tara.lam instintat cu copie trimisa prin fax ca trebuie platita pensia laimentara la copil dan u a platitimi recomnaati un avocat sa merg la el sa spun probeleme mele?
Buna ziua,am un baietel de 7 ani nu mai locuiesc cu tatal copilului de cand avea baietelul 1 an .lam dat in judecata de 5 ani da nu mia platit nici odata pensia alimenatara.cum as putea proceda al forta sa imi palteasca de 5 ani de zile nu la vazut nu il cauta nu il ajuta u nimic .el este plecat in strainatate de cate ori am depus proces la tribunal am primit acelas raspuns nu il gasim .as putea depune cerere pentu al cauta interpoll si al aduce acasa?baieteleul este pe numele lui si nu mi se pare corect dupa ce ca nici nu il cauta el sa ai putere asupra copilului.Daca vreau sa plec cu el oricunde din tara nu pot ma impiedica pentur ca este pe numele lui .Lar putea decade din drepturi asptet rapunsul dumnevosta.imi recomandati am angaja un avocat petru mar ajuta?
Discuție Prenatal
Buna ziua,as dori sa va intreb sunt angajata de 7 luni de zile cand am emrs sa mai interesez ce fel de contract am am aflat ca am contract pe 2 ani de zil am venit lalocul de munca inlocuitoare la alta colega care a plecat pentru tot entur crestere copil 2 ani.mam angajat cu gandul sa mucnesc si sa pot incerca a mai face un copil da nuc stiu daca as lua banuti pentru crestere copil daca sunt inlocuitoare?
contract de munca am si sunt de 7 luni angajata va rog frumos sa imi rapsundeti la revedere