avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela_2013

Activitate mihaela_2013

Ati reusiti sa convingeti sa se apuce de reparatii? Vecinii nu au nici un cuvant de spus ...e reparatie a blocului si e obligatorie.
Poate se reabiliteaza blocul in curand si vecinii nu vor sa plateasca ..
Uscatorie transformata in magazie de catre unul din proprietari. Ceilalti fac presiune la presedinta sa elibereze camera. Cum se poate realiza?

Multumesc
ce mi-ai cerut pt a schimba contul...de catre ing

1) Actul constitutiv al asociatie de proprietari

2) Acordul de asociere al asociatie de proprietari

3) Statutul asociatie de proprietari (obligatoriu trebuie sa contina si tabelul cu semnaturile proprietarilor )

4) Incheiere judecatoreasca

5) Adeverinta eliberata de primaria sectorului 2, privind componenta comitetului executiv

6) Ultimul proces verbal al adunarii generale in care sa se regaseasca consemnata, componenta comitetului executiv si alegerea/realegerea presedintelui ( Nume si Prenume, Functie. )
Buna ziua,

Eu stiu ca nu este de ajuns. Acum depinde de banca. Cereri lista de acte si o sa va lamuriti.
Buna ziua,

Ati mers la Judecatorie cu Statutul?

merci frumos
Puteti lasa o copie si sa taiati datele sensibile (cod iban, suma platita la apartament ...).
Pe langa adeverinta...cei de la notariat cer declaratie pe propria raspundere a presedintelul de proprietari ca apartamentul care se vinde e in asociatia aceea, la adresa aceea.
Adresa asociatiei in acte are o litera in minus fata de actul de proprietate.
Modificarea adeverintei nu este o problema....ci autentificarea ei la alt notar.
Curios ca in atatia ani nimeni nu a solicitat declaratie notariala ca este aceeasi adresa., iar declaratia sa fie data de presedintele de asociatie.
Solicitarea pe care o cer trebui sa fie semnata de alt notar decat cel la care se fac actele de vanzare cumparare. Asa au cerut.
Adeverinta este stampilata. Stampila este facuta fara litera aceea.

Nu e problema sa se schimbe adeverinta.

Merci de raspuns.