avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Activitate initulescu

Activitate initulescu

Va rog sa ma ajutati pt a initia procedura de recuperare a unor sume si tragere la raspundere a unui escroc ce mi a ras in fata cand l am intalnit intamplator. Ok. In Oct 2012 am contactat o firma de constructii ce mi a fost recomandata pt a construi un imobil P+2.Am incheiat un contract de executie pe faze cu plata la incheierea fiecarei faze de constructie.Cand a inceput Sapatul si inceperea fundatiei am observat ca managementul dus de el este cu mult sub 0 (zero) si banii ii cheltuia destul de repede. mai mult decat atat l am subventionat din suma ce trebuia sa i platesc , in avans pt achizitionarea a diverse scule si utilaje crezand si dorind sa avem o colaborare lunga si in urmatoarele investitii.eu am plecat din tara cu alte afaceri el urmand planul stabilit impreuna. dupa ce m am intors el cheltuise toti bani pt aceasta lucrare care depasise termenul de executie cnf contract a efectuat lucrarea in mod defectuos , reparatiile m au costat suplimentar fata de bugetul prevazut cu mult si ce este mai grav refuza sa mi emita restul de facturi (din 45000 eur a emis doar 20000 ron), angajatii lui nu fuseserea PLATITI de 2 luni si a trebuit sa i platesc mai mult de mila. Mentionez ca escrocul a semnat si stampilat cum ca a primit integral banii pentru lucrarea respectiva, am trimis instiintari de plata insa nu am primit nici un raspuns. Va rog sa mi dati un sfat detailat pe care sa l pot urma . multumesc.