avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 305 soluții astăzi
Forum Activitate claudiaivan

Activitate claudiaivan

Am chemat politia la ora 1 noaptea, dar a oprit muzica, iar polițiștii nici nu au urcat la el, m_au apostrofat tot pe mine, cică trebuia sa sun sa nu mai vina.
Bună ziua, am cumpărat cu mari eforturi un apartament, iar acum am realizat ca viata mea e un calvar. La et superior locuiește un arestat la domiciliu, caruia ii canta manelele non stop, asta noapte copiii s_au bătut și aruncau cu petarde în casa, la ora 2. Noi muncim no stop, dar nu ne putem odihni. Oare ce putem face?
Buna ziua,va rog frumos sa-mi raspundeti la o intrebare. Fiica mea a terminat facultatea de arhitectura anul acesta si a fost angajata 8 zile la o firrma,dupa care a plecat in somaj 2 luni. Acum are oferta de angajare,va primi angajatorul acesta subventia de 750 lei? Primul angajator nu a beneficiat de aceasta subventie .Va multumesc
va multumesc frumos
nu prea stiu ce inseamna indicator de referinta..in concluzienu conteaza cate luni de somaj ai avut?
Buna ziua,am fost angajata 5 zile la o firma,dupa care am plecat in somaj(sunt tanara absolventa de facultate),am mers la un interviu la o noua firma si voi fi angajata peste o saptamana,cand voi avea exact o luna si 2 zile de somaj. Voi beneficia de cei 3500 ron pt ca firma este la 130km de domiciliul meu,daca imi fac mutatia in acel oras? va multumesc
Un proaspat absolvent de facultate trebuie sa fie angajat din somaj pt ca angajatorul sa beneficieze de subventia de 750 lei?
Buna seara,va rog sa-mi spuneti cu un certificat de la IML pt muscatura ,cu 27 zile,la ce art se incadreaza in noul cod penal?multumesc. si ce pedeapsa risca vinovatul?
de ce dl avocat,daca legea spune ca pedeapsa este de la 6 luni ,la 5 ani?
Buna ziua,am un certificat IML pt vatamare corporala,cu ingrijiri de 27 zile si 8 martori care imi sustin nevinovatia.Cu vechiul cod penal ,pedeapsaa era intre 6luni si 5ani,intrebarea mea era daca cu noul cod penal se schimba ceva? Se poate solutiona acest caz cu pedeapsa cu suspendare? Va multumesc frumos