avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Activitate dragusanu81

Activitate dragusanu81

Răspuns la discuția Sentinta penala - explicatii
ca din ce a-m inteles procuroru care a instrumentat dosaru nu ar mai fi procuror diicot
Răspuns la discuția Sentinta penala - explicatii
cum ma sfatuiti sa procedez?
Răspuns la discuția Sentinta penala - explicatii
buna seara in aceasta infractiune nu exista plangeri inpotriva mea inscrisuri care sa arate ca am savarsit acea infractiune totu a plecat de la diicot cum au instrumentat dosaru
buna seara a-m si eu o intrebare catre cineva de specialitate(avocat) a-m fost condamnat in prima instanta la 6 ani de detentie pronuntare data pe 31/01/2014 pentru complicitate si aderare la grup infractional (inselaciune)cine ma poate ajuta cu ceva sfaturi pentru ca nu stiu ce sa fac atasez solutia instantei de fond
condamnă pe inculpatul DRÃGUªANU GHEORGHE – la pedeapsa închisorii de 6 ani şi în baza art. 65 al. 2 Cp aplică inculpatului pedeapsa complementară a interzicerii drepturilor prev. de art. 64 al. 1 lit.a teza a doua,lit. b Cp pe o durată de 6 ani. În baza art. 26 Cod penal rap. la art. 215 alin.1, 2 şi 3 din Codul penal, cu aplicarea art.41 alin.2 din Codul penal, pentru săvârşirea infracţiunii de complicitate la înşelăciune , condamnă pe acelaşi inculpat la pedeapsa închisorii de 4 ani. În baza art. 33 lit. a Cp , 34 lit. b Cp, 35 al.1 Cp contopeşte aceste pedepse şi dispune ca inculpatul să execute pedeapsa cea mai grea - a închisorii de 6 ani şi pedeapsa complementară a interzicerii drepturilor prev. de art. 64 lit. a teza a doua ,b Cp pe o durată de 6 ani. Cu aplicarea art. 71, 64 lit. a teza a doua ,b Cod Penal . În baza art. 88 Cp deduce durata reţinerii şi arestării preventive a inculpatului din 28.08.2012 la 26.09.2013. 6. În baza art. 7 din Legea nr.39/2003 raportat la art.2 lit.b pct.5 din Legea nr.39/2003, pentru comiterea infracţiunii de constituirea unui grup infracţional organizat, în vederea săvârşirii de infracţiuni contra patrimoniului cu consecinţe deosebit de grave daca ma poate ajuta cineva cu un sfat as fi recunoscator