avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate Zabarita

Activitate Zabarita

Răspuns la discuția Anularea permis auto
Consecintele care ar putea fi?mai mari decat o amenda administrativa?
Răspuns la discuția Anularea permis auto
Am intrat din cabinet in cabinet.Nu este vina mea ca nu am fost inregistrata, este vina autoritatilor medicale care trebuia sa urmareasca activitatea tuturor cabinetelor.Am dat declaratie si am sustinut ca am fost la policlinica unde am sustinut toate analizele.Este vorba de medicii care eliberau fise medicale false pentru permisul auto iar inspectoratul de politie din Giurgiu a deschis aceasta ancheta si a inceput cu perioada 2010, atunci cand am dat si eu de permis auto.Ei au mers la Policlinica unde au constatat ca nu am fost inregiostrata in niciun registru iar parafele medicilor sunt diferite.Sunt cercetata pentru uz de fals in dosarul pensal iar in dosarul civil pentru anularea permisului auto.
Răspuns la discuția Anularea permis auto
S-a constat de catre inspectoratul de politie unde am sustinut examenul auto.Mentionez ca acum 4 ani am dat de permis.Acum au constat ca este falsa, intruct nu sunt inregistrata la Policlinica unde am sustinut analizele.Am refeacut-o in cazul in care o sa-mi-o ceara ca dovada la dosar.
Buna seara!Aceeasi problema cu care se confrunta majoritatea oamenilor,fisa medicala pentru permis auto.S-a constat a fi falsa, cu toate ca am mers la Policlinica si mi-am facut toate analizele necesare.Sunt chemata in judecata pentru anularea permisului auto si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac sa nu se intample asta.Mentionez ca mi-am refacut fisa medicala insa nu am depus-o in 25 zile, nu am stiut acest lucru.Multumesc anticipat!