avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 689 soluții astăzi
Forum Activitate hotzu

Activitate hotzu

dc v-a dat asa de mult ??? ati facut accident sau ceva?
cu executare nu are de ce sa-mi dea pentru ca nu am omorat pe nimeni! Pt mine cel mai mult conteaza sa sper totusi ca nu mi-l va anula dp noul cod penal!!! si la alcoolemia pe care o am eu, nu cred ca ma mai poate ajuta vreo contraexpertiza sau cv de genu ... poate doar sa contest ca nu o sa am cutia sigilata pt ca tipa de la spital a rupt sigiliul :( inca nu stiu nimic! astept probele care sper sa vina cat mai repede !!! va multumesc tuturor si in caz ca mai auziti ceva va rog sa-mi mai spuneti si mie cate ceva!!! ORICE!!!
probele biologice trebuie sa le platesc eu sau cum se procedeaza ca eu inca nu stiu rezultatul probelor ??? cum pot sa procedez ca macar pe acestea sa le pot vedea mai rapid???
Nu pot sa aflu cine o sa ma judece pana la data in care o sa aiba loc procesul???
Am inteles! Un sfat prin care sa pot grabi procesul imi puteti da ??? am inteles ca dureaza cam mult pana se da o hotarare in astfel de cazuri sau pana ajunge dosarul. Va multumesc!
Pe ce perioada se anuleaza permisul de conducere pentru consumul de acool peste 0.80 fara evenimente si fara antecedente si cum se poate redobandi avand toate categoriile?
exista vreo sansa ca permisul sa nu-mi fie anulat ??? daca nu, cum l-as putea redobandi si in cat timp ??? si pe ce perioada se anuleaza??? va multumesc!
Am vazut ca dupa noul cod penal pot fi sanctionat cu amenda sau cu inchisoare de la 1 la 5 ani, iar in cazul in care judecatorul mi-ar da sanctiunea (Amenda) am observat ca permisul in acest caz nu mi-ar mai fi anulat!!! nu stiu sigur daca este adevarat insa asta am citit in Noul Cod Penal!
Buna ziua! Am facut o prostie cat mine de mare pe data de 05.03.2014 #-o. Am condus sub influenta alcoolului. Mentionez ca in aparatul etilotest mi-a iesit 0.99g/l. Dupa ce am suflat in aparatul etilotest, am fost sa mi se recolteze probele biologice, la care inca nu am aflat rezultatul. Cum as putea sa aflu rezultatul acestor probe? Exista vreo sansa sa-mi recuperez permisul fara ca acesta sa-mi fie anulat??? Mentionez ca aveam categoriile: A, B, C, E si nu am antecedente! am 20 de ani si sunt student, daca ar putea ajuta la ceva! As vrea sa stiu daca dupa noul cod penal as avea sanse sa nu-mi anuleze permisul! Va rog ajutati-ma!!! Nu stiu cum se procedeaza pt ca inca nu am vb cu nicio persoana specializata in acest domeniu! Va Multumesc!!!!!!!