avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Activitate noribsen

Activitate noribsen

Sunt o Doamna de 65 de ani si am suferit o Mastectomie Radical Modificata la sanul stang, deoarece am Cancer Mamar, gr.2B.

Am facut tratament si inca sunt sub Medicatie Hormonala, si dupa ce mi s-a extirpat sanul stang.

Am suferit cumplit dupa operatie, intrucat 10 saptamani, au stat agatate de pieptul meu, doua tuburi de DREN, in care se scurgea Limfa si Sange, in 2 pungi de la capatul lor!
Am dormit chinuita si ma sfredelea durerea daca ma suceam, cumva, noaptea in pat sau, si ziua!

Am vazut moartea cu ochii!
Fereasca Dumnezeu si dusmanii de asemenea diagnostic, operatie, mutilare s chin cumplit!

M-am pensionat si, ca sa scap de DEPRESIE, m-am gandit sa fac Meditatie cu 3 copii.
Materia predata de mine, la Meditatie, imi va prelungi zilele, intrucat a fost HOBBY-ul meu, 43 de ani ! O iubesc si sunt capabila de performante cu copiii !

Mi-am facut "Dosar de Handicapat", dar mai trebuie sa iau un act de la Medicul Oncolog, la care voi merge la control, si la 6 luni de la operatie, iar apoi, la un an.

Intrebarea mea este:
daca sunt atat de bolnava si handicapata fizic(nu mental) trebuie obligatoriu sa platesc la FISC, cota parte din amaratii de bani pe care ii voi lua, cand voi incepe Meditatia, cu 3 elevi de a XI-a, dupa PASTE sau, fiind asa mutilata, sunt scutita de Impozit?

Vreau sa stiu asta, intrucat sunt atat de depresiva si disperata, incat nu pot dormi si stau in stres daca sunt in culpa, neplatind !

Vreau liniste sufleteasca si vreau sa am grija de mine, cata vreme, o viata intreaga "n-am existat", si pentru mine si mi-am neglijat sanatatea!

Astept un sfat sincer, va implor, Dle Avocat!

Astept RASPUNS, va rog din inima, pe E-mail-ul :
noribsen@yahoo.com,
intrucat AICI, nu ma mai pricep sa mai intru.
Abia v-am descoperit!

Va multumesc din toata fiinta mea,
Norica