avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate silvpant19

Activitate silvpant19

ca administrator am obligatia de a incasa o suma partiala din intretinerea unei luni unui locatar care solicita acest lucru?
Răspuns la discuția fond rulment dare in judecata
am rugamintea sa ma ajutati unde exact este scris asa ceva ? in ce lege? Multumesc.
se plateste taxa de timbru pentru a da in judecata un locatar care refuza plata fondului de rulment?
cine plateste coloana pluviala de la un apartament situat la etajul 4 din 4 daca aceasta este crapata datorita vechimi blocului si prin aceasta se infiltreaza apa de pe acoperis.
manopera cine o plateste asociatia sau proprietarul?
schimbarea tevi pluviale o platesc eu ca proprietar sau intra in sarcina ascociatiei de proprietari?
multumesc domnule adriantot
Va rugam sa ne ajutati si pe noi la urmatoarea problema
cine plateste restanta la bloc atunci cand proprietarul ramane fara apartament deoarece acest apartament a fost scos la licitatie de banca fara obligati, si a fost cumparat de alta persoana, iar proprietarul nu a mai platit la bloc de 7 luni acumulund o restanta de 950 lei
Poate fi vina administratoruluipentru aceasta problema?
ce sanse avem ca sa recuperam bani ?
cei care au centrala termica mai au voie sa ramana bransati la apa calda?
Care este baza legala de a le da jos?
daca electricianul meu din institutia unde lucrez nu este autorizat si are doar o diploma acesta trebuie autorizat ANRE???
un locatar doreste sa i se puna la dispozitie in copie xerox toate facturilei, inclusiv lista de plata de la avizier, si mi cere modul de calcul al intretineri cu toate ca lista de plata de la avizier este foarte explicita. Eu ca administrator sunt obligat sa le pun la dispozitia lui?
in asociatia noastra fostul presedintele a fost demis in AGA,iar acesta nu preda stampila si actele asociatiei
pot sa afisez fara stampila presedintelui de bloc listele de plata numai
cu semnatura noului presedinte sau trebuie sa astept clarificarea situatiei?
semnatura si stampila administratorului
semnatura si stampila presedintelui cenzor?