avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Activitate mihalycostas

Activitate mihalycostas

Răspuns la discuția Totul despre mostenire
Va multumesc , va rog , putin mai pe larg , aceste sume la cat se pot ridica , am fost la 2 notariate , am pirdut timp , pe langa ca mi-au dat informatii diferite aveau si preturile foarte diferite , trebuie sa fie o reglementare de preturi ceva.
Poate sa-mi raspunda cineva , ce taxe se percep (cat la suta din valoare) le notariat pentru perfectarea actelor de succesiune. Va multumesc
Răspuns la discuția nu am nici un venit
Imi cer scuze daca am folosit un limbaj neadegvat
Răspuns la discuția nu am nici un venit
Parca nu stiti , ca sa iesi la pensie de boala in Ro este .........., stiu pe cineva care a facut actele , pana le-a facut a murit de epuizare(stat in picioare pe la comisii -vino maine vino poimane , mai trebuie o hartie , trebuie sa fiti mai bolnav decat sunteti in realitate , ect) , - te duci sa te angajezi -nu ai studii de ajuns , nu ai clificarea care trebuie , nu ai varsta agreata de angajator, iar la tarnacop nu se pune problema , P.S.parca traiti in alta tara
Răspuns la discuția nu am nici un venit
minor la 20 ani sau 26 , starea materiala a lui este foarte buna in comparatie cu a mea(am facut 2 operatii de tumoara , nu se stie cate mai fac), nu este normal , legea ar trebuie sa faca diferenta , va rog sa-mi dati denumirea exacta a legiilor. Va multumesc
Răspuns la discuția nu am nici un venit
Este inadmisibil , salariu minim brut este de 5.4 mil , nu castig atat(am venit 0 traiesc din pensia unui parinte , care este de 400 ron , doua persoane) ,ar trebui sa fie o solutie la aceasta problema.
In cazul in care tatal care plateste pensia alimentara , nu are un venit stabil , nu lucreaza nicaieri , este si bolnav(nu este pensionat pe caz de boala) , ce prevede legea in acest caz. Va multumesc