avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Activitate 1324

Activitate 1324

Am fost plecat de 24 ani in USA , pot recupra cartea mea de munca ? ce trebuie sa fac , am lucrat la Alimentara sector 1 si Teatru inainte de 1989 , nu cred ca alimentara mai exista ca Institutie , apreciez , cu respect , Dan .
Cat va dura la Notar sa transfer actiuni SIF Transilvania pe numele meu de la tatal meu decedat , eu sant unic fiu , mama este si ea decedata , multumesc, Dan.
Răspuns la discuția Mostenire teren la tara
Nu s-a facut cerere de restituire , dupa 1990 nici pana atunci, tatal meu mi-a spus inainte de a pleca dintre noi, ce trbuie sa fac ? apreciez , Dan.
Parintii mei au decedat si din partea familiei tatului meu este un teren la tara pe care l-a detinut bunicul meu , eu am fost plecat din tara de 25 ani si nu am facut nimic ,actele terenului sant pe numele bunicului , de asemeni decedati, se mai poate revendica sau a trecut termenul , actul de cumparare a fost inregistrat in anul 1931, multumesc, Dan .
Am un carnet CEC emis in 1999 mostenit de la mama , mai pot recupera bani si cum ? multumesc.
Buna ziua am mostenit doua certificate de actionar in valoare de 975000 lei vechi la sif Transilvania, sant pe numele tatalui si mamei care au decedat , pot sa le vand si care ar fi valoarea ? am nevoie de ce acte sa dovedesc ca sant fiul ? muttumesc, .