Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire teren la tara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire teren la tara

Parintii mei au decedat si din partea familiei tatului meu este un teren la tara pe care l-a detinut bunicul meu , eu am fost plecat din tara de 25 ani si nu am facut nimic ,actele terenului sant pe numele bunicului , de asemeni decedati, se mai poate revendica sau a trecut termenul , actul de cumparare a fost inregistrat in anul 1931, multumesc, Dan .
Trebuie sa aflati daca s-a facut cerere de reconstutuire dupa 1990 de catre bunicul sau tatal dvs sau daca pana la acest moment s-a emis sau nu un titlu de proprietate.
Nu s-a facut cerere de restituire , dupa 1990 nici pana atunci, tatal meu mi-a spus inainte de a pleca dintre noi, ce trbuie sa fac ? apreciez , Dan.