avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Activitate ioanaotilia

Activitate ioanaotilia

Discuție Divort cu minor
buna-ziua. m-am casatorit cu tatal copilului meu in ianuarie 2014, cand cel mic avea deja un an si o luna. am trait in concubinaj cu acesta din nov 2012. dar acum nu ne mai intelegem de nici o culoare. cne-am casatorit pentru ca am decis amandoi ca asa e mai bine pentru cel mic. am incercat sa ne intelegem de dragul copilului, dar ne dam seama ca nu avem cum deoarece ne certam din orice nimic, zilnic. am discutat despre posibilitatea unui divort, dar el a zis ca din partea lui nu poate fi unul de comun acord deoarece il vrea pe cel mic. mentionez ca locuim intr-un apartament pe numele lui,cumparat inainte de casnicie, la care platim ratele impreuna, si tot ce e in apartament am facut in doi. el e profesor, eu sunt kinetoterapeut, dar momentan sunt casnica si stau acasa cu copilul, primind indemnizatia de crestere a copulului. ce pot face pentru a divorta de el, si a ramane cu copilul? el nu l-a vrut pe cel mic cat eu am fost insarcinata, si nici nu s-a interesat de mine pe perioada sarcinii.conteaza lucrurile astea intr-un divort?