avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Activitate crysty63

Activitate crysty63

ANAF a anulat in 2009 proprirea facuta de Kruk catre banci, si din 2020 exista sistemul E-popriri, la care are acces direct
...am facut o contestatie, catre ANAF, unde a anulat poprirea de suma x ,fiindca executorul a trimis catre ANAF, poprire generala banci, si sechestru pe masina proprie.
....Intrebarea ar fi , daca as solicita ANAF-ului sa faca sitarea popriri bancare prin e-poprire catre banci (in decembrie 2009, am solicitat acest lucru ...si a dat o sistare a popririi catre BRD....dar sa trimis atunci catre toate bancile....fiind atuci executare de Kruk- in 2009)
...intrbarea ar fi daca sa solicit acum la fel ca atunci in 2009, fiind aceiasi cauza, la ANAF sa faca sistarea popririi.... bancare prin e-popriri....
.......multumesc anticipat, pentru timpul alocat....stima...Mihailescu cristian...
Asa...voi face...Multumesc, pentru raspuns....Stima....numai ca nu gasesc un...camarad de lupta....pregatit....meseria mea este de master IT....
Am si eu, o intrebare.....cum este posibil ca un executor judecatoresc sa obtina o executare silita asupra mea, dupa 10 ani si cateva luni la o judecatorie care nu este in actiunea sectorului meu dupa buletin, si chiar mai mult sa-mi impute o suma de bani X care deja a fost platita deja catre Kruk(actualmente INVESTCAPITAL) prin ANAF in 2009. Dar si mai mult culmea ....sa-mi ceara prin executor sa platesc din nou o suma similara, in august 2019,...prin executare silita. Mentionez ca in august 2009, am platit acea suma x (un rest de plata la un credit neachitat), catre KRUK, in contul Piraeus Bank si chitanta este depusa la ANAF, in urma careia, a sistat catre banci poprirea bankara..(am de la ANAF sistarea popririi catre banca BRD)
....Dupa parerea mea, este vinovata atat BRD, Kruk ( INVESTCAPITAL ), cat si executorul, pentru incalcarea GDPR, prin aparitia contractului de banka BRD in dosarul de executare din August 2019....mentionez ca INVESTCAPITAL ( KRUK )se erijeaza fraudulos in CREDITOARE, (eu am facut credit cu BRD,... nu cu INVESTCAPITAL...
..... Mentionez ca acest executor a avut DEZINVESTIRE , in aceiasi cauza, inainte cu trei luni, la Judecatoria sectorului de care apartin cu CI
.....conform legii 25 mai 2018, incalcarea GDPR, se sanctioneaza cu min. 10 000 000 si 20 000 000 euro, ar merita sa imput catre BRD, KRUK si executorului, incalcarea GDPR