avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Activitate alinaleu70

Activitate alinaleu70

Buna ziua.
Care este baza legala pentru achizitionarea mastilor si a dezinfectantilor, precum si a serviciilor de dezinsectie/dezinfectie pentru covid si nu numai, intr-o institutie publica?
Va multumesc
Buna ziua.
Se pune cfp pe un contract care nu are semnatura furnizorului?
Multumesc
Buna ziua.
Ce se poate face daca o institutie publica trimite o adresa de intimidare catre un presedinte de asociatie de proprietari , fara a avea dovezi incriminatoare. La ce legislatie as putea face referire?
Va multumesc
Discuție CIM
Buna seara. Daca oun angajator angajeaza un student la FR are anumite facilitati ssi avantaje? Multumesc
Buna ziua.
Ca proprietar am dreptul sa solicit copii dupa toate facturile primite in asociatie si pe care le platim?
Răspuns la discuția Asociatie proprietari
Am sesizat adm sanitare, politia de nenumarate ori, fostul sanepid, primaria,etc fara nici un rezultat.
Buna ziua.
Care sunt demersurile care se pot intreprinde in cazul unul locatar/proprietar ,alcoolic, singur, iar apartamentul in care locuieste este focar de infectie( wc infundat, gandaci cu miile, tot felul de lucruri inutile depozitate).
Va rog daca poate cineva sa.mi spuna ce cai de atac are o asoc.de proprietari sa scape de necaz?
Va multumesc
Buna ziua. In urma cu 2 ani lucram contabil intr.o asoc.de proprierati. Am intrerupt contractul pt.concediul de ingrijire copil si acum am facut cerere de revenire. Dupa intreruperea contractului , asoc.s.a reorganizat prin hotarare de adunare generala si postul de contabil nu mai exista deoarece s.au comasat posturile de contabil si administrator intr.unul singur. Ce demersuri pot face din punct de vedere legal? Va multumesc.
Buna ziua. Un act aditional la un contract de finantare a fost aprobat de autoritatea de management. In urma acestuia trebuia aprobat un act aditional la un contract de munca. Ordonatorul refuza. Se poate asa ceva? Multumesc
Răspuns la discuția Angajare femeie serviciu
Inseamna ca cei fara 8 clase nu se mai pot angaja niciodata?