avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Activitate stefan60

Activitate stefan60

Mulțumesc mult pentru ajutor !
Căsătorie ! Bună dimineața, am și eu o dilemă, și anume, dacă mă căsătoresc cu o persoană și locuim în apartamentul meu de dinaintea căsătoriei, după decesul meu această persoană are vreun drept asupra bunului propriu ? Mulțumesc
Mulțumesc. Din câte știam nu se mai putea face asta, și asta de curând. Îmi puteți spune vă rog și ultima lege care reglementează această problemă ?
Bună ziua, se poate cumula pensia cu salariul în cazul unui funcționar public ? Mulțumesc
Mulțumesc, am înțeles, dar era vorba de o reglementare legală a problemei, sunt probleme cu asociația
Este vorba de un locatar la bloc care sa debranșat acum mulți ani și acum vrea rebransarea dar numai la apă caldă
Bună ziua, vă rog să-mi spuneți o reglementare legală pentru situația în care cineva debranșat total de la rețeaua publică de apă caldă și căldură dorește rebransarea numai la apă caldă. Cum trebuie procedat și dacă-i posibil legal. Mulțumesc
Răspuns la discuția Testament sau donație
Mulțumesc pentru atenționare dar nu-i cazul, am o relație foarte bună cu sora mea, tocmai de aceea vreau să o protejez
Răspuns la discuția Testament sau donație
Mulțumesc pentru răspuns, și nu, nu vreau să-l dezmoștenesc de pe acum, problema nu-i el, ci soția lui care din păcate domină relația, de ea aș vrea să o feresc pe sora mea. Un act de VC ar fi mai bun, adică să-i vând jumătatea mea.