avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Activitate stefan60

Activitate stefan60

Mulțumesc, am înțeles, dar era vorba de o reglementare legală a problemei, sunt probleme cu asociația
Este vorba de un locatar la bloc care sa debranșat acum mulți ani și acum vrea rebransarea dar numai la apă caldă
Bună ziua, vă rog să-mi spuneți o reglementare legală pentru situația în care cineva debranșat total de la rețeaua publică de apă caldă și căldură dorește rebransarea numai la apă caldă. Cum trebuie procedat și dacă-i posibil legal. Mulțumesc
Răspuns la discuția Testament sau donație
Mulțumesc pentru atenționare dar nu-i cazul, am o relație foarte bună cu sora mea, tocmai de aceea vreau să o protejez
Răspuns la discuția Testament sau donație
Mulțumesc pentru răspuns, și nu, nu vreau să-l dezmoștenesc de pe acum, problema nu-i el, ci soția lui care din păcate domină relația, de ea aș vrea să o feresc pe sora mea. Un act de VC ar fi mai bun, adică să-i vând jumătatea mea.
Testament sau donație, care-i mai bună. Problema este următoarea, vreau să fac un act cu sora mea care să nu poată fi atacat de fiul meu care sub influența nurorii mele ar putea să o de-a afară pe sora mea. Menționez că suntem amândoi eu și sora mea coproprietari
2 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da este obligatorie purtarea măștii in spatiul public, in jurul școlilor, piețelor, in stațiile de transport în comun, chiar și în mașina personala daca nu sunteți singur și au dreptul să va amendeze
Mulțumesc mult de tot
Bună ziua, am și o problema și anume: eu și sora mea avem un apartament moștenire de la părinți în cotă 50%-50%, sora mea nu are copii, eu am un băiat, cum as putea sa o feresc pe sora mea de hărțuire ulterioară privind jumătatea mea de mostenire, după decesul meu, din partea fiului și a nurorii mele. Și a doua întrebare, cum putem sa ne lăsăm reciproc bunurile amandorura, unul celuilalt, având în vedere că eu am un moștenitor. Multumesc