avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Bună ziua, se poate cumula pensia cu salariul în ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Bună ziua, se poate cumula pensia cu salariul în cazul unui ...

Bună ziua, se poate cumula pensia cu salariul în cazul unui funcționar public ? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: stefan60 , utilizator 08:27, 6 August 2023
Da, se poate cumula pensia cu salariul în cazul unui funcționar public .
Mulțumesc. Din câte știam nu se mai putea face asta, și asta de curând. Îmi puteți spune vă rog și ultima lege care reglementează această problemă ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumul pensie cu salariu Mihaela_3 Mihaela_3 Sunt pensionata gr.III de invaliditate, cu drept de munca de 4 ore si cu o pensie mai mica decat salariul mediu brut pt. anul 2013. Va rog frumos sa-mi ... (vezi toată discuția)
Cumul pensie cu salariu angajat contractual institutie publica Dan_Oprea Dan_Oprea Buna ziua, am o intrebare legata de pensionarea unei femei ,angajat contractual - muncitor necalificat la o institutie publica, care a primit decizia de ... (vezi toată discuția)
Pensie+salariu sika sika Buna ziua, Sunt functionar public, in curand pensionar. In ce conditii mai pot lucra la acelasi loc de munca, cumuland pensia cu salariul? Va multumesc! (vezi toată discuția)