avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de boală vs contract de colaborare. Bună ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de boală vs contract de colaborare. Bună ziua, dacă sunt pensionat pe caz de boală cu gradul doi pot face un contract de colaborare care să nu-mi afecteze pensia de ? Mulțumesc

Alte discuții în legătură

Pensie boala/limita de varsta?! mihaela_2 mihaela_2 Buna ziua, Este vorba de mama mea nascuta in mai 1958. Are vechime de munca 26 ani, si din 2005 este pensionata pe caz de boala. Anul acesta la comisia de ... (vezi toată discuția)
Pensie pe caz de boală. bună ziua aș dori o informație legată de pensia pe caz de ... Utilizator33 Utilizator33 Bună ziua Aș dori o informație legată de pensia pe caz de boală. Dacă nu am muncit deloc, dar am probleme de sănătate, pot cumpăra zile pentru ... (vezi toată discuția)
Sistare pensie CI Ioana Butan CI Ioana Butan O doamna in 1999 i s-a facut pensie de urmas in cuantum de 3 mil. Aceasta incepand cu 2000 si pana in prezent a depus dosarul de pensie pt boala insotit de ... (vezi toată discuția)