avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate nefertiti_g

Activitate nefertiti_g

Buna ziua,

Am saga vers gratuita, o folosesc de ceva timp, dar acum cand vreau sa introduc o noua societate incepand cu ian 2017, nu pot prelua balanta initiala, la perioada ultimul an pe care mi-l arata este 2015..stie cineva cum pot rezolva?

Multumesc frumos,
buna ziua,

Ma intereseaza sa ma consult cu un avocat pe probleme de codul muncii,demisie,consecinte ale acesteia.
Ma intereseaza un pret si o persoana de contact. Precizez ca sunt din Bucuresti.

Multumesc,
Buna ziua,

La inceputul anului am depus decl 010 prin care o soc trece de la tva lunar la tva trimestrial.

Din greseala, nu am completat data de la care soc depune tva trimestrial. Am trimis decl prin posta.
Ce pot face in cazul acesta?

Va multumesc mult,
Buna seara,

Ce se intampla daca la bilant am completat F10 coloana 1 cu sumele de la 30.06.14 in loc de cele de la 01.01.2015? Ce mai pot face?

Multumesc,

Buna ziua,

Am urmatoarea speta: facturare de bunuri catre o firma din Finlanda, cu cod valabil de tva, livrarea bunurilor se face in Norvegia.
Se declara in 390?
La ce rand declar in 300?

Dar in Intrastat?

Multumesc frumos,
Răspuns la discuția Majorare capital social
Va multumesc,
Răspuns la discuția Contabilitate brokeri
Va multumesc tare mult pentru raspuns,
Buna seara,

Care sunt pasii pentru majorarea capitalului social prin aportul asociatului unic?
Cum se declarara la ONRC?

Multumesc frumos,
Buna seara,

Imi poate spune cineva cu ce difera contabilitatea brokerilor de asigurari fata de contabilitatea societatilor comeriale? La ce ar trebui sa fiu atenta?

Multumesc frumos,


Buna dimineata,

O societate poate avea doua semnaturi electronice valabile in acelasi timp?

Multumesc,